jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۸۶۱۵۰   ۲۰ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۲

معاون وزیر ارتباطات به تشریح برنامه‌های سازمان تنظیم مقررات در راستای توسعه شبکه ملی اطلاعات پرداخت.

طرح‌های رگولاتور برای شبکه ملی اطلاعات

به گزارش جام جم کلیک: همایش یک روزه «سیاست‌ها، برنامه‌ها و انتظارات از بخش فاوا» روز گذشته - چهارشنبه - در وزارت ارتباطات برگزار شد و در قالب آن معاونان مختلف وزیر ارتباطات به ارائه توضیحاتی درباره برنامه‌ شرکت‌های خود برای سال جاری و ارائه گزارش و عملکردی از سال قبل پرداختند.

علی‌اصغر عمیدیان در این همایش با تاکید بر این‌که شبکه ملی اطلاعات به عنوان اصلی ترین اولویت وزارت ارتباطات به شمار می رود، اظهار کرد: در این راستا سازمان تنظیم مقررات صدور پروانه هایی را در راستای توسعه این شبکه در دستور کار خود قرار داده است.

رییس سازمان تنظیم مقررات در عین حال یادآور شد: در سال گذشته طرح هایی مانند رومینگ ملی، ارتقای پروانه اپراتورهای همراه به نسل های سوم و چهارم، ساماندهی وضعیت تعرفه‌ای خدمات ارتباطی از مهمترین اقدامات سازمان تنظیم مقررات بوده و در سال جاری نیز این سازمان برنامه های متعددی را دنبال خواهد کرد که از جمله این برنامه ها می توان به توسعه بخش رومینگ، نظارت بر خط بر فعالیت‌های اپراتوری و گسترش مطالعات مقررات گذاری در شبکه نسل پنجم اشاره کرد.

معاون وزیر ارتباطات در عین حال از طراحی چند پروژه در راستای گسترش فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات کشور خبر داد و گفت:‌ در سال 1394 صدور پروانه‌های ارتباطات ثابت (FCP)، صدور پروانه اپراتورهای مجازی موبایل (MVNO)، صدور پروانه‌های مراکز تماس، برگزاری مزایده و اعطای پروانه اپراتور دوم پست و همچنین صدور مجوز استفاده از شبکه های دسترسی ثابت مبتنی بر LTE از جمله این طرح ها به شمار می رود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها