jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۸۴۴۹۸   ۱۶ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۴

اسپارتان به‌صورت پیش‌فرض غیرقابل ردگیری نیست

مزیت ویژه اسپارتان به‌طور پیش‌فرض فعال نیست

مرورگر اسپارتان که پیش از این گفته می‌شد که به قابلیت عدم امکان ردیابی مجهز است، این امکان را به‌صورت پیش‌فرض در هنگام نصب فعال نخواهد کرد و کاربر باید به‌صورت مستقیم برای فعال‌سازی آن اقدام کند.

مزیت ویژه اسپارتان به‌طور پیش‌فرض فعال نیست

جام جم کلیک: مایکروسافت با مرورگر اینترنت اکسپلورر تقریبا تمامی رکوردهای موجود در زمینه ناامنی یک نرم‌افزار اینترنتی را جابجا کرد تا سرانجام ساخت یک مرورگر جدید در دستور کار این شرکت قرار گرفت. این غول آمریکایی با معرفی مرورگر جدید خود که اسپارتان نام دارد توانسته است تا توجه رسانه‌ای بسیار مطلوب و بازخوردهای بسیار مناسب و مثبتی را دریافت کند. در این میان یکی از مهم‌ترین مواردی که در این مرورگر توانست تا توجه رسانه‌ها را به‌خود جلب کند، استفاده از ساختار غیرقابل ردگیری بودن کاربر بود.

به ‌نظر می‌رسد که استفاده از این ساختار برای کاربران عادی چندان آسان نخواهد بود زیرا به‌صورت پیش‌فرض، این قابلیت در مرورگر اسپارتان فعال نخواهد بود و باید برای راه‌اندازی آن، به‌صورت دستی اقدام کرد که این امر دقیقا مانند نحوه استفاده از امکانی مشابه در مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس خواهد بود. البته این امکان پیش از این نیز در سال 2012 برای مرورگر اینترنت اکسپلورر ارائه شده بود ولی به‌علت ناامنی بیش‌ازحد آن مرورگر، این پروژه نیز به جایی نرسید.

البته خودکار نبودن فعال‌سازی این امکان به‌خاطر دستورات مستقیم کنسرسیوم شبکه جهانی وب است. این کنسرسیوم که با نام W3C شناخته می‌شود، در این قانون اعلام کرده است که عدم رهگیری باید به انتخاب کاربر باشد و این امر به‌صورت مستقیم در تمامی مرورگرهای اصلی اجرا شده است.

مایکروسافت وعده داده است که پس از عرضه رسمی این مرورگر در تابستان سال جاری برای ارائه یک دستورالعمل مفصل و دقیق درباره نحوه راه‌اندازی این امکان اقدام کند که این امر تا حد زیادی خیال کاربران را آسوده خواهد کرد.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر