jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۸۲۹۶۴ ۰۷ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۱:۲۷

آب موجود در مخزن سدهای استان تهران در پایان اسفندماه 93 در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 13 درصد کاهش داشته است.

حجم آب سدهای استان تهران کاهش یافت

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجم آب موجود در مخازن سدهای تهران در پایان اسفندماه 93 به 351 میلیون مترمکعب رسیده و این درحالی است که این حجم در زمان مشابه سال پیش از آن 404 میلیون مترمکعب ثبت شده بود.

حجم آب موجود درمخزن پنج سد لار، طالقان، کرج (امیرکبیر)، ماملو و لتیان در پایان سال گذشته به ترتیب 13، 145، 55، 25 و 113 میلیون مترمکعب ثبت شد که در مقایسه با دوره مشابه سال پیش از آن 13، 11، 24، 23 و هفت درصد کاهش یافته است.

همچنین حجم آب ورودی به مخازن سدهای تامین کننده آب استان تهران در شش ماهه نخست سال آبی جاری (ابتدای مهرماه تا پایان اسفندماه 93)، 293 میلیون مترمکعب گزارش شده که این حجم نیز 13 درصد درمقایسه با زمان مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

میزان آب ورودی به مخزن پنج سد تامین کننده آب تهران در زمان مشابه سال آبی گذشته، 337 میلیون مترمکعب بود.

از ابتدای مهرماه تا پایان اسفندماه 93 میزان آب ورودی به سد لار 89 میلیون مترمکعب، طالقان 58 میلیون مترمکعب، امیرکبیر 69 میلیون مترمکعب، ماملو و لتیان 77 میلیون مترمکعب گزارش شده است که این میزان در مدت مشابه سال آبی گذشته به ترتیب 93، 71، 75 و 97 میلیون مترمکعب ثبت شده بود.

بیشترین کاهش ورودی به مخزن دو سد ماملو و لتیان با 21 درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته ثبت شده است ضمن آنکه ورودی سد لار چهار درصد، طالقان 19 درصد و کرج هشت درصد کاهش نشان می دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر