jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۸۲۵۱۷ ۰۳ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۲:۲۰

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان به شهروندان هشدار داد: فریب تورهای ارزان قیمت فضای مجازی را نخورند.

فریب تورهای ارزان قیمت فضای مجازی را نخورید

به گزارش جام جم کلیک: سرهنگ اکبر امینی روز دوشنبه گفت: همزمان با ایام نوروز و افزایش مسافرت ها، عده ای سودجو با سواستفاده از فضاهای مجازی و با راه اندازی سایت های جعلی تورهای ارزان قیمت اقدام به کلاهبرداری می کنند.

وی در تشریح وظایف نوروزی پلیس فتا همدان با تاکید بر اینکه شهروندان اطلاعات سفر خود از جمله عدم حضور در منزل را به هیچ وجه در اینترنت و شبکه های اجتماعی به اشتراک نگذارند گفت: ممکن است سارقان در فضای مجازی از این اطلاعات سوء استفاده کنید.

وی در ادامه گفت: در طول سفر مراقب دوربین ، لپ تاپ، تلفن همراه ، تبلت و سایر وسایل الکترونیکی خود باشید و برای همه آنها کلمه عبور قوی بگذارید تا در صورت مفقود و یا سرقت شدن اطلاعات آنها در اختیار افراد دیگر قرار نگیرد.

وی بیان داشت: مسافران حتی المقدور از کافی نت ها برای انجام امور بانکی استفاده نکنند و همچنین با توجه به رونق بازار خریدهای اینترنتی نوروزی کاربران به نماد اعتماد الکترونیکی و پروتکل امنیت سایت https توجه داشته باشند.

وی افزود: در مواقع خرید الکترونیکی شخصا کارت را کشیده و رمز را وارد و از در اختیار قرار دادن رمز به افراد غیر خودداری کنند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان به مسافران نوروزی توصیه کرد: بر روی موبایل و تبلت ها برنامه کاربردی و مفیدی نصب کنند تا در صورت گم شدن و یا سرقت دستگاه به راحتی اطلاعات محلی که دستگاه آنها قرار دارد را پیدا کنند.

وی از شهروندان و مسافران نوروزی خواست تا سیستم پیامکی تلفن همراه خود را فعال کنند تا در صورت تغییر حساب مطلع شوند.

وی افزود: شهروندان هنگام استفاده از خودپرداز مراقب قطعات اضافی و مشکوک نصب شده در قسمت ورودی کارت باشند ضمن اینکه از پاسخ دادن به پیام های برنده شدن در قرعه کشی های مختلف بپرهیزند.

سرهنگ امینی از شهروندان خواست: به هیچ وجه فریب پیامک ها و تماس های تلفنی افراد سودجو را نخورند ودر صورت مواجهه با موارد مشابه مراتب را با شماره تلفن 2182675 در میان بگذارند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر