jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۸۲۲۰۹   ۲۸ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۰

معرفی سیستم شناساسیی ویروس همراه توسط آی-بی-ام

سامانه‌ای نیرومند برای افزایش امنیت دستگاه‌های هوشمند

این سیستم دستگاه‌های اندرویدی و آیفون را از ویروس‌های مخرب در امان نگاه خواهد داشت.

سامانه‌ای نیرومند برای افزایش امنیت دستگاه‌های هوشمند

جام جم کلیک: شرکت آی-بی-ام به‌عنوان یکی از غول‌های کم‌نظیر در عرصه فناوری‌اطلاعات محسوب می‌گردد و بدون شک بسیاری از پیشرفت‌های دنیای امروزی ما بدون این شرکت میسر نمی‌شده است. در این میان و با ورود به دنیای ابزارهای هوشمند همراه نیز نام آی-بی-ام از سطح اول دید رسانه‌ای خارج شد ولی این موضوع به معنی این نبود که این شرکت از فعالیت‌های ویژه خود دست برداشته‌ است. آی-بی-ام بی‌سروصدا به فعالیت‌های ویژه خود ادامه می‌دهد و در آخرین نمونه از این فعالیت‌ها نیز یک سیستم هوشمند و بسیار مفید برای حفاظت از همراه‌های همیشگی انسان امروزی یعنی تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها طراحی نموده است.

این سیستم هوشمند می‌تواند به بازارهای نرم‌افزاری دسترسی پیدا کرده و در کنار بررسی شرایط نرم‌افزارها در این بازارها، درصورت حصول اطمینان از وجود ویروس در یک برنامه، دسترسی به آن را محدود کرده و تلفن همراه فردی که این سامانه را در اختیار دارد و این نرم‌افزار را نصب نموده است را در وضعیت حفاظت شده قرار بدهد. به‌صورت همزمان نیز گزارشی به مسئولان فنی مربوطه ارائه خواهد شد تا درباره این نرم‌افزار حاوی ویروس اقدام کنند.

این سیستم به‌صورت خودکار به‌روزرسانی خواهد شد و به همین دلیل نیز ویروس‌ها نمی‌توانند آن را غافلگیر کنند زیرا متخصصان آی-بی-ام به‌صورت دائمی درحال مقاوم‌سازی سامانه خود دربرابر ویروس‌های جدید هستند. این سامانه ویژه برای تمامی دستگاه‌های هوشمند مجهز به سیستم‌های ‌عامل‌ همراه اندروید و iOS قابل استفاده خواهد بود و کاربران را دربرابر نرم‌افزارهای مخرب موجود در این بازارهای نرم‌افزاری حفاظت خواهد کرد.

با توجه به افزوده شدن سیستم نظارتی گوگل به بازار نرم‌افزاری اندروید و وجود سیستم مشابه در بازار اپل و همچنین عرضه این سامانه توسط آی-بی-ام می‌توان سال 2015 را در مقایسه با سال گذشته میلادی، به‌مراتب سالی امن‌تر برای دستگاه‌های همراه دانست.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها