jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۸۲۲۰۹   ۲۸ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۰

معرفی سیستم شناساسیی ویروس همراه توسط آی-بی-ام

سامانه‌ای نیرومند برای افزایش امنیت دستگاه‌های هوشمند

این سیستم دستگاه‌های اندرویدی و آیفون را از ویروس‌های مخرب در امان نگاه خواهد داشت.

سامانه‌ای نیرومند برای افزایش امنیت دستگاه‌های هوشمند

جام جم کلیک: شرکت آی-بی-ام به‌عنوان یکی از غول‌های کم‌نظیر در عرصه فناوری‌اطلاعات محسوب می‌گردد و بدون شک بسیاری از پیشرفت‌های دنیای امروزی ما بدون این شرکت میسر نمی‌شده است. در این میان و با ورود به دنیای ابزارهای هوشمند همراه نیز نام آی-بی-ام از سطح اول دید رسانه‌ای خارج شد ولی این موضوع به معنی این نبود که این شرکت از فعالیت‌های ویژه خود دست برداشته‌ است. آی-بی-ام بی‌سروصدا به فعالیت‌های ویژه خود ادامه می‌دهد و در آخرین نمونه از این فعالیت‌ها نیز یک سیستم هوشمند و بسیار مفید برای حفاظت از همراه‌های همیشگی انسان امروزی یعنی تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها طراحی نموده است.

این سیستم هوشمند می‌تواند به بازارهای نرم‌افزاری دسترسی پیدا کرده و در کنار بررسی شرایط نرم‌افزارها در این بازارها، درصورت حصول اطمینان از وجود ویروس در یک برنامه، دسترسی به آن را محدود کرده و تلفن همراه فردی که این سامانه را در اختیار دارد و این نرم‌افزار را نصب نموده است را در وضعیت حفاظت شده قرار بدهد. به‌صورت همزمان نیز گزارشی به مسئولان فنی مربوطه ارائه خواهد شد تا درباره این نرم‌افزار حاوی ویروس اقدام کنند.

این سیستم به‌صورت خودکار به‌روزرسانی خواهد شد و به همین دلیل نیز ویروس‌ها نمی‌توانند آن را غافلگیر کنند زیرا متخصصان آی-بی-ام به‌صورت دائمی درحال مقاوم‌سازی سامانه خود دربرابر ویروس‌های جدید هستند. این سامانه ویژه برای تمامی دستگاه‌های هوشمند مجهز به سیستم‌های ‌عامل‌ همراه اندروید و iOS قابل استفاده خواهد بود و کاربران را دربرابر نرم‌افزارهای مخرب موجود در این بازارهای نرم‌افزاری حفاظت خواهد کرد.

با توجه به افزوده شدن سیستم نظارتی گوگل به بازار نرم‌افزاری اندروید و وجود سیستم مشابه در بازار اپل و همچنین عرضه این سامانه توسط آی-بی-ام می‌توان سال 2015 را در مقایسه با سال گذشته میلادی، به‌مراتب سالی امن‌تر برای دستگاه‌های همراه دانست.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر