jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۷۷۱۲۱۶   ۲۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۰

جام جم سرا: زیبا‌ترین آرایش آرایشی است که کسی متوجه آن نشود! وقتی به مژه‌هایتان آنقدر ریمل می‌زنید که به هم می‌چسبند و به صورتتان آنقدر کرم پودر می‌زنید که عین مجسمه‌های گچی می‌شوید، نه تنها زیبا نمی‌شوید، بلکه حتی زیبایی طبیعی خودتان را نیز از بین می‌برید.

۹ اشتباه آرایشی که چهره شما را زشت می‌کند

یادتان باشد که شما آرایش می‌کنید تا زیبا شوید، نه برعکس! آرایشتان نباید آنقدر جلب توجه کند که خود شما دیده نشوید. در ادامه به 9اشتباهی اشاره شده که خانم‌ها در آرایش خود انجام می‌دهند.


اشتباه شماره ۱: خط لب تیره و رژ لب روشن

استفاده از خط لب در آرایش شما باعث می‌شود که لب‌هایتان مشخص و حدود لبتان برای زدن رژ لب معلوم شود.
رنگ خط لب شما باید نزدیک به رنگ طبیعی لب‌هایتان باشد. ابتدا با یک خط لب به رنگ لب‌هایتان شکل لب‌هایتان را مشخص کنید و سپس رژ لب مورد علاقه‌تان را بزنید. اگر می‌خواهید طبق مد این روز‌ها از رژ لب تیره، مثل قرمز، بنفش یا قهوه‌ای پر رنگ استفاده کنید، می‌توانید از خط لبی همرنگ با رژ لبتان استفاده کنید. اگر به عروسی و یا مهمانی شام می‌روید، آرایش لبتان را با یک برق لب تکمیل کنید.


اشتباه شماره ۲: استفاده زیادی از مداد ابرو

درست است که این روز‌ها ابروهای پهن مد شده‌اند، اما زیاده روی و ایجاد حالت غیر طبیعی در هیچ چیزی خوشایند نیست. اگر ابروهای پرپشتی دارید، به ویژه اگر ابرو‌هایتان مشکی هستند، از کشیدن مداد در آن‌ها جدا خودداری کنید و تنها با ژل ابرو به آن‌ها فرم دهید.
چنانچه ابرو‌هایتان کم پشت هستند بهتر است با استفاده از سایه‌های مخصوص ابرو به آن‌ها شکل دهید. برس‌های زاویه دار مخصوص این کار را به سایه ابرو آغشته کرده و قسمت‌های کم پشت ابرویتان را پر کنید. اگر ابرویتان زیادی کم پشت است ابتدا با مداد ابرو به حالت هاشوری به آن شکل دهید و سپس از سایه ابرو استفاده کنید.


اشتباه شماره ۳: کشیدن خط چشم‌های خیلی کشیده

چشم‌های گربه‌ای زیبا هستند، ولی به شرطی که زیادی کشیده نشوند. اگر تازه کار هستید از مداد استفاده کنید. خط چشم مایع، تمیز‌تر از آب در می‌آید و شیک‌تر است، اما نیاز به مهارت دارد و باید بتوانید جلوی لرزش دستتان را نیز بگیرید. یک خط از گوشه داخلی تا گوشه خارجی چشمتان بکشید و توجه داشته باشید که این خط روی ریشه مژه‌هایتان کشیده شود. زمانی که به گوشه خارجی رسیدید این خط را تا حدود نیم سانت رو به بالا ادامه دهید (برای مناسبت‌های خاص چند میلی متر کشیده‌تر نیز می‌تواند باشد). توجه داشته باشید که هیچ‌گاه نباید طول خط چشمتان از طول ابرویتان بیشتر باشد.


اشتباه شماره ۴: مژه‌های به هم چسبیده

برای مژه‌های بلند و جدا از هم قبل از زدن ریمل اضافه‌های آن را با لبه آن بگیرید، سپس از ریشه تا نوک تمامی مژه‌هایتان را ریمل زده و قبل از اینکه خشک شود با یک مسواک قدیمی یا شانه مژه آن‌ها را از هم جدا کنید. سپس اگر مایل بودید یک لایه دیگر ریمل زده و همین کار را تکرار کنید.


اشتباه شماره ۵: خط مشخص رژ گونه

برس کوچکی که داخل بسته بندی رژ گونه‌تان بوده است را دور بیندازید. یک برس بزرگ‌تر برای رژ گونه لازم دارید که بتواند آن را به صورت یکسان روی صورتتان پخش کند. بعد از آغشته کردن برس به رژ گونه ابتدا با آن یک بار روی دستتان ضربه بزنید تا پودرهای اضافه گرفته شوند. سپس لبخند بزنید و رژ گونه را با ضربه‌های ملایم برس از قسمت برجسته گونه رو به بالا، به سمت گوش‌هایتان بر روی گونه‌ها پخش کنید و با این کار رنگی طبیعی به گونه‌هایتان بدهید.
اگر رنگ به دست آمده بیش از آن چیزی شد که می‌خواستید کمی پنکیک روی آن بزنید. توجه داشته باشید که استفاده زیادی از رژ گونه اصلا باعث زیبایی بیشتر شما نخواهد شد.


اشتباه شماره ۶: استفاده از ریمل‌های رنگ روشن

ریمل‌های رنگی بیشتر به درد نوجوان‌های پر شر و شور می‌خورند. از طرفی ریمل‌های قهوه‌ای و سورمه‌ای رنگ برای خانم‌های شیکی که بین بیست تا سی سال دارند نیز مناسب هستند. ریمل سورمه‌ای رنگ سفیدی چشمان شما را درخشان‌تر خواهد کرد و به ویژه در زمان خستگی و وقت‌هایی که چشم‌هایتان قرمز شده باشند بسیار مفید خواهد بود و به همه رنگ چشمی هم می‌آید.
اگر خیلی اصرار دارید که از ریمل‌های رنگ روشن استفاده کنید، ابتدا ریمل مشکی به چشمانتان زده و سپس تنها در قسمت نوک مژه‌هایتان از ریمل رنگی استفاده کنید.


اشتباه شماره ۷: خفه کردن پوست با کرم پودر

اینکه پوستتان را با لایه‌های فراوان کانسیلر و کرم پودر و پنکیک خفه کنید تنها باعث خواهد شد که توجه بیشتری به نقاط دارای مشکل در پوستتان جلب شود. به جای این کار از این حقه‌ها استفاده کنید: کمی مرطوب کننده با کرم پودرتان ترکیب کنید تا از جمع شدن آن در لابلای خطوط صورتتان جلوگیری کنید. برای پوشاندن جوش‌ها و لکه‌های صورتتان از لوازم آرایش با پایه معدنی استفاده کنید. بتازگی کرم پودرهای ژله‌ای توسط کمپانی‌های معتبر مواد آرایشی و بهداشتی تولید می‌شوند که اگرچه قیمت بالایی دارند پوشانندگی بسیار عالی داشته و بسیار طبیعی جلوه می‌کنند؛ تا حدی که کسی متوجه اینکه از لوازم آرایشی استفاده کرده‌اید نخواهد شد.


اشتباه شماره ۸: خط کرم پودر روی چانه و فک

حتما برای شما هم این حالت پیش آمده که پس از زدن کرم پودر متوجه حالت ماسک مانندی روی چهره‌تان شده‌اید که ناشی از تفاوت رنگ صورتتان با زیر چانه و گردن است. برای اجتناب از این حالت مهم‌ترین چیزی که باید مورد توجه داشته باشید این است که رنگ کرم پودرتان به رنگ طبیعی پوست خودتان نزدیک باشد.
برای این کار بهتر است هنگام خرید کرم پودر آن را روی صورتتان تست کنید و سپس ببینید در نور طبیعی چقدر به رنگ پوسستتان نزدیک است. هنگام آرایش کردن کمی از کرم پودرتان را با اسفنج‌های آرایشی روی گردنتان نیز بمالید تا رنگی یکسان با صورتتان داشته باشد.


اشتباه شماره ۹: خط چشم نصفه و نیمه

درست است که یک خط چشم پهن که از نوک چشم تا انتهای آن کشیده شده باعث می‌شود چشم‌هایتان کوچک‌تر و نزدیک به هم به نظر برسند، اما یک خط چشم نصفه هم واقعا مسخره است. راه حل چیست؟ از گوشه داخلی چشمتان خط نازکی تا نزدیکی مردمک چشمتان بکشید و سپس این خط را کمی کلفت‌تر کرده و تا انتهای چشمانتان ادامه دهید. سپس با یک برس سایه آن را از گوشه خارجی به سمت گوشه داخلی کمی پخش کنید. (برترین‌ها)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
اعظم
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۸
ای كاش به جای اینهمه وقت برای این ظرافتها كمی به فكر پیشبرد تكنولوژی بودیم.سامسونگ s6داده ما درگیر خط چشمیم
۰
۱

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر