jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۰۶۲۴ ۲۶ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۰

اولین همایش 'جرایم سایبری' با رویکرد ایجاد امنیت درفضای مجازی دوشنبه 27 بهمن درفرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار می شود.

همایش 'جرایم سایبری ' در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار می شود

به گزارش جام جم کلیک: این برنامه به منظور آشنایی مخاطبان با تهدیدهای فضای سایبری و ارائه راهکارهای شناسایی و مقابله با آن ها برگزار می شود.

در این همایش یک روزه به مباحثی همچون سیستم هکینگ( کرک کردن دستی)، توازهای مربوط به پسورد، بالا بردن دسترسی ها، اسکریپت نویسی، تروجان ها و نرم افزارهای مخرب، مخفی کردن یک اطلاعات در اطلاعات دیگر و پاک کردن ردپای اتفاقات انجام شده روی سیستم قربانی و دیگر جرایم سایبری پرداخته می شود.

جرایم سایبری، نوعی از جرایم اینترنتی است که در محیط سایبر ایجاد می شود که با ورود انسان به دنیای کامپیوتر آغاز شده است.

براساس اطلاعات منابع خبری، جرایم سایبری خوشبختانه در ایران هنوز پیشرفته نشده است اما برای پیشگیری از وقوع چنین جرایمی می بایست آموزش های بیشتری را ارایه کرد.

باقر افخمی عضو شورای حل اختلاف جرائم اینترنتی دادگستری پیشتر در این زمینه گفته بود: پخش اطلاعات محرمانه و فیلم و اختلافات بر سردامنه های اینترنتی به ترتیب بیشترین جرائم این فضا را تشکیل می دهند.مالکیت معنوی سایت ها، هک ایمیل ها و حساب های مالی افراد در رده بعدی جرم های سایبری در کشور را تشکیل می دهند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر