jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۶۹۹۰۱   ۲۴ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۹

پس از پیامکهای تبلیغاتی که از سوی اپراتورهای تلفن همراه ارسال می‌شد، پیام‌های تبلیغاتی که در فضای وایبر برای مشترکان ارسال می‌شود، برای کاربران این نرم‌افزار موبایلی آزاردهنده شده است.

برای فرار از تبلیغات وایبری راهی وجود دارد؟

به گزارش جام جم کلیک: طی ماه‌های اخیر برخی از مشترکان همراه اول در صفحه وایبر خود روزانه چندین پیام تبلیغاتی دریافت می‌کنند که این موضوع در میان کاربران این شبکه موبایلی نارضایتی‌های متعددی را به دنبال داشته است.

پیش از این نیز ارسال گاه و بیگاه پیامکهای تبلیغاتی که برخی اپراتورهای تلفن همراه ارسال می‌کردند، موجب گلایه مردم شده بود اما از آنجا که به دنبال اعلام عدم تمایل مشترک برای دریافت این پیامک‌ها، پیام‌های مختلفی مثل پیامک‌های بانکی نیز قطع می‌شد، مشترکان به ناچار دریافت این پیامک‌ها را طاقت می‌آوردند.

اما درنهایت چندی پیش به دنبال اعتراضات متعدد مردمی، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتورها را به ارائه راهکاری ملزم کرد تا بر اساس آن بدون ایجاد مشکل در زمینه دریافت پیامکهای بانکی مشترکان بتوانند دریافت پیامکهای تبلیغاتی خود را غیر فعال کنند.

بر این اساس عده‌ای فکر می کردند مشکل دریافت پیامهای تبلیغاتی دیگر حل شده است اما این بار وایبر ثابت کرد که این قصه سر دراز دارد.

حال در میان مشترکان این نرم افزار همواره این سوال مطرح می‌شود که راه فرار از پیام‌های تبلیغاتی وایبر چیست اما متاسفانه تاکنون هیچ راهی برای فرار از این نوع مزاحمتها طراحی نشده و به عبارت دیگر اگر فردی علاقمند به استفاده از این نرم افزار است، به تحمل این پیام‌ها نیز محکوم خواهد بود.

البته خود شرکت وایبر معمولا تلاش زیادی دارد تا از این فضا برای تبلیغات استفاده نشود اما به هر صورت آنچه اکنون در واقعیت مشاهده می‌شود، دریافت روزانه چندین پیام تبلیغاتی است که حتی به گفته وزیر ارتباطات برای حل این مشکل از آنجا که این برنامه در اختیار خود افراد است کاربران آن درنهایت می توانند در صورت نارضایتی وایبر را از موبایل خود حذف کنند.

بنا بر اظهارات کاربران این شبکه موبایلی، به نظر می‌رسد در حال حاضر پیامهای تبلیغاتی این شرکت تنها به دارندگان سیم‌کارت های اپراتور اول ارسال می‌شود و در میان مشترکان همراه اول نیز آنها که کدهای قدیمی‌تری مانند کدهای یک تا سه را در دست دارند به مراتب پیامهای بیشتری در این حوزه دریافت می کنند.

منبع: نامه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر