سخنگوی وزارت کشور:

تاریخ انتخابات آینده یک ماه دیگر مشخص می‌شود

سخنگوی وزارت کشور با بیان این که تاریخ دقیق انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری هنوز مشخص نشده است، گفت: با توافق شورای نگهبان تاریخ دقیق رای گیری انتخابات آتی تا یک ماه آینده تعیین می شود.
کد خبر: ۷۶۸۰۸۱
تاریخ انتخابات آینده یک ماه دیگر مشخص می‌شود

«حسینعلی امیری»افزود: جلسات مشترکی با سیامک ره پیک معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان برای تعیین روز رای گیری انتخابات آینده برگزار کرده ایم و اکنون نیز در حال بررسی کارشناسی هستیم.

وی به ازدحام کار شورای نگهبان در ماه های پایانی سال اشاره کرد و اظهارداشت: شورای نگهبان در ماه های پایانی سال آینده هم قانون بودجه 95 و هم موضوع تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات را در دستور کار خود دارد.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس تصریح کرد: تا پیش از آغاز سالروز افتتاح مجلس شورای اسلامی (هفتم خرداد ماه 95) باید همه امورات انتخابات آینده از جمله رای گیری و اعلام نتایج انتخابات مجلس دهم به پایان رسیده باشد به همین منظور تاریخ رای گیری باید زودتر مشخص و برنامه ریزی های لازم انجام شود.

امیری همچنین گفت: وزارت کشور و شورای نگهبان باید وقت کافی برای اعلام نهایی نتایج انتخابات و تشکیل مجلس دهم در وقت مقرر قانونی در هفتم خرداد 95 را داشته باشند.

وزارت کشور اخیرا در نامه ای از شورای نگهبان خواست تا برای انجام امور اجرایی انتخابات با هماهنگی این وزارتخانه تاریخ دقیق رای گیری انتخابات مجلس دهم را مشخص کند.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار است اواخر سال آینده برگزار شود.(ایرنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها