jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۶۷۱۳۳ ۱۵ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۶:۴۵

واتس‌اَپ را باید پرکاربردترین اپلیکیشن ارسال پیام بدانیم که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیس‌بوک نیز با علم به این موضوع، این پیام‌رسان را تصاحب کرد. اخیراً یک باگ امنیتی در این اپلیکیشن کشف شده که با استفاده از آن می‌توان تصاویر پروفایل کاربر را حتی در صورتی که کاربر تصویر را برای دیدن دوستان خود تنظیم کرده باشد، دید.

مشاهده تصویر پروفایل کاربران با باگ امنیتی واتس‌اپ

به گزارش جام جم کلیک: براساس گزارش منتشر شده توسط ایندراجات بویان، محقق مسائل امنیتی که فقط ۱۷ سال دارد، یک باگ امنیتی در واتس‌اَپ وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان تصاویر پروفایل کاربران را مشاهده کرد. وی این باگ امنیتی را ناشی از عدم همگام‌سازی واتس‌اَپ اندروید و سایر گجت‌ها با اینترفیس تحت‌وب این سرویس خوانده است.

همانطور که می‌دانید در اپلیکیشن واتس‌اَپ می‌توان تنظیمات مربوط به نمایش تصویر پروفایل را به گونه‌ای تنظیم کرد که سایر کاربران جز دوستان قادر به دیدن این تصویر نباشند. حال آنکه باگ امنیتی موجود در اپلیکیشن واتس‌اَپ، این امکان را زیر سؤال برده است. نسخه‌ی تحت‌وب واتس‌اَپ این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا تصاویر پاک شده را دوباره ببیند و همچنین این تصاویر را ریکاوری کنند؛ البته تصاویر ریکاوری شده تار خواهند بود.

گراهام کولِی، یکی از متخصصان امنیت در این خصوص می‌گوید:

این باگ امنیتی را نمی‌توان یک مشکل امنیتی بزرگ در مورد حریم خصوصی کاربران واتس‌اَپ خواند؛ اما این نکته‌ی اصلی نیست. کاربران واتس‌اَپ انتظار دارند تا در صورت انجام تنظیمات مبنی بر عدم نمایش تصاویر برای همه‌ی کاربران، واتس‌اَپ نیز به این موضوع احترام گذاشته و بستر مورد نیاز برای این کار را فراهم کند.

توسعه‌دهندگان واتس‌اَپ متعهدند تا علاوه بر تأمین امنیت کاربران واتس‌اَپ، حریم خصوصی آنها را نیز تأمین کنند. نسخه‌ی تحت‌وب واتس‌اَپ در تاریخ ۲۱ ژانویه (یازده روز قبل) بصورت عمومی در اختیار کاربران قرار گرفت و معرفی شد؛ اما برخلاف انتظارات، این سرویس در مقایسه با امکانات ارائه شده توسط اپلیکیشن‌های موجود برای گوشی‌های‌هوشمند، حرفی برای گفتن نداشت و قابلیت‌های محدودی را در اختیار کاربران قرار داده بود.

حال پس از گذشت چندین روز از معرفی این سرویس و عدم جلب رضایت کاربران در امکانات ارائه شده، مشکلات عمده‌ای نیز در این سرویس وجود دارد که عمده‌ترین آن باگ امنیتی کشف شده توسط بویان است.

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر