jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۶۷۰۱۵ ۱۵ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۸:۵۲

جام جم سرا: ‌ سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) از تایید داروی Glyxambi برای کمک به کنترل گلوکز در بیماران دیابتی نوع ۲ خبر داد.

تایید یک داروی جدید برای مبتلایان به دیابت نوع ۲

این دارو که به تازگی مورد تایید قرار گرفته برای برخی از بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ تجویز می‌شود و همراه با رژیم غذایی سالم و ورزش به کنترل بهتر گلوکز خون کمک می‌کند. این اولین شیوه درمانی دیابتی‌ها در آمریکاست که هم بازدارنده انتقال‌دهنده سدیم گلوکز ۲ و بازدارنده دی‌پپتیدیل پپتیداز ۴ همزمان در یک قرص ترکیب می‌شوند.

همچنین «لیناگلیپتین» به این ترکیب اضافه شده که از طریق افزایش هورمون‌های کمکی به تحریک کبد برای تولید گلوکز کمتر و نیز تحریک پانکراس برای تولید انسولین بیشتر عمل می‌کند.

به گفته پزشکان، امروز جامعه پزشکی دریافته است درمان دیابت نوع ۲ از چند طریق برای کمک به کنترل گلوکز در بیماران دیابتی اهمیت دارد. داروی Glyxambi با وجود این دو ترکیب بازدارنده در آن، گزینه مناسبی برای پزشکان و بیماران دیابتی است تا گلوکز خون را کنترل کنند. در حال حاضر نیمی از مبتلایان به دیابت نوع ۲ به روش‌های توصیه‌ شده برای کنترل قند خون دسترسی ندارند و به همین دلیل شناسایی گزینه‌های درمانی جدید بیش از گذشته اهمیت دارد.

به نقل از ساینس ورلد ریپورت، بررسی انجمن دیابت آمریکا نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۲ میلادی ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در این کشور به دیابت مبتلا بوده‌اند که این بیماری در ۲۰ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از آنان تشخیص داده شده اما در هشت میلیون و ۱۰۰ هزار نفر دیگر شناسایی نشده است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر