معاون مرکز ملی فضای مجازی خبر داد:

کاهش میزان شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی

محدودیت ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به شهروندان

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات از ایجاد محدودیت‌ در ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به شهروندان با مصوبه شورای عالی فضای مجازی خبر داد.
کد خبر: ۷۶۶۶۰۱
محدودیت ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به شهروندان

به گزارش جام جم کلیک: محمود واعظی اظهار داشت: در حال حاضر ارسال پیامک‌های تبلیغاتی یا اطلاع‌رسانی بدون اجازه شهروندان، شامل هیچ هزینه‌ای نمی‌شود.

وی افزود: ارسال کنندگان این‌گونه پیامک‌ها تنها در صورتی مجاز هستند تا از مخاطبان مبلغی را اخذ کنند که از آنان در این زمینه سؤال شده و رضایت آنان اعلام شود.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات تصریح کرد: تا زمانی که شهروندان اجازه و رضایت ندهند‌، ارسال کنندگان اینگونه پیامک‌ها حق «شارژ» پیامک ندارند.

واعظی تصریح کرد: در این‌گونه موارد باید به صراحت اعلام شود که پیامک‌های ارسالی مشمول هزینه خواهد شد؛ درغیر این صورت حق اخذ هزینه از مخاطبان را ندارند.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات از اتخاذ تدابیری ویژه در شورای عالی فضای مجازی برای ساماندهی این‌گونه پیامک‌ها خبر داد.

واعظی گفت: در شورای عالی فضای مجازی، سیاست‌هایی به تصویب رسیده است تا برای این‌گونه پیامک‌ها نیز محدودیت‌هایی را قائل شویم.

وی تأکید کرد: به غیر از این موارد، همه پیامک‌های تبلیغاتی در کشور به‌صورت کاملاً رایگان بوده و به‌صورت عرفی نیز هزینه ارسال پیامک بر عهده ارسال کننده است، نه دریافت کننده پیامک.

منبع: تسنیم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها