jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۷۶۶۱۸۷   ۱۳ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۸

مدیر کل آموزش و پرورش تهران: ۳ ساعته پیگیری می‌کنیم

تشریح روند برخورد با تنبیه بدنی دانش‌آموزان

جام جم سرا:‌ مدیرکل آموزش و پرورش تهران اعلام کرد: هرگونه گزارش تنبیه بدنی را طی مدت ۳ ساعت پیگیری می‌کنیم.

تشریح روند برخورد با تنبیه بدنی دانش‌آموزان

اسفندیار چهاربند در پاسخ به اینکه آیا برای معلمی که اقدام به تنبیه بدنی دانش آموزان می‌کند جریمه‌ای در نظر گرفته شده است، گفت: برای این دسته از معلمان تشدید اجرای آیین نامه انضباطی را در نظر گرفته‌ایم.

وی در پاسخ به اینکه اگر دانش آموزی در مدرسه از سوی معلم خود مورد آزار یا تنبیه قرار گرفت باید به چه فردی اطلاع دهد در حالی که ترس دارد، توضیح داد: این مورد چندین مرحله دارد. اول باید دانش آموز و خانواده و حتی شخص معلم به حقوق کامل خود واقف باشد تا بداند در شرایط خاص و ایجاد هرگونه مشکل و چالش چه اقدامی انجام دهد. یک سال است داریم روی این آیین نامه انضباطی کار می‌کنیم و باید احیا شود و هم اکنون اقدامات اجرایی این آیین نامه در حال انجام است.

چهاربند گفت: البته والدین از طریق صندوق الکترونیکی سایت آموزش و پرورش می‌توانند گزارش دهند. این را هم باید اضافه کنم که هم اکنون هر گونه گزارش در مورد تنبیه بدنی در مدت ۳ ساعت و در مورد اخذ وجه غیر مجاز ۲۴ ساعته اقدام می‌کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران گفت: اگر من سالی ۲۰ پرونده اخراج دانش آموز به دلیل مشکلات انضباطی داشته باشم خیلی بهتر از یک مورد تنبیه بدنی معلم است. برای همین اطلاع و آگاهی اجتماعی در این خصوص بسیار لازم و ضروری است. این را هم باید بگویم که معلمی که تنبیه بدنی کند در مرحله آخر اخراج می‌شود که امسال حدود ۱۱ مورد تنبیه بدنی داشتیم. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر