jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۶۳۱۴۲   ۰۵ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۰

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از بررسی و تهیه لایحه ایجاد منطقه آزاد بوشهر خبر داد و گفت : بوشهر پیش از مناطق آزاد قشم و چابهار برای تاسیس منطقه آزاد مطرح بوده، اما عقب افتاده است.

منطقه آزاد بوشهر ایجاد می شود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی رادیو اقتصاد، اکبر ترکان در مصاحبه با این رادیو گفت: لایحه تاسیس منطقه آزاد بوشهر در دست تهیه است و امیدواریم تا پایان سال تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

وی افزود: در همه جای دنیا مناطق ساحلی دریاها و محیط های آبی کانون سکونت جمعیت است اما در ایران این رویکرد دیده نمی شود که باید به این سمت حرکت کنیم.

ترکان گفت‌: سواحل بوشهر برای حدود 500 هزار نفر جمعیت باید فرصت اقتصادی ایجاد کند که البته جمعیت آن هم اکنون کمتر است.

وی افزود: باید شهرهای پرجمعیت را در حاشیه سواحل ایجاد کنیم و اقتصاد دریامحور توسعه یابد و برای تحقق آن باید همه زیرساخت ها و زیربناها فراهم شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: ظرفیت منطقه آزاد بوشهر تا 20 میلیون تن عملیات کالایی در سال قابل پیش بینی است و باید راه اهن شیراز به این منطقه وصل شود تا رونق ترانزیت داخلی و بین المللی آن افزایش یابد.

وی افزود: اتصال راه آهن اصفهان - شیراز می تواند این منطقه را از بن بست خارج کند و از همه کارآفرینان و فعالان اقتصادی و همچنین سرمایه گذاران داخلی و خارجی دعوت می کنیم با همکاری های خود در این منطقه به رشد و توسعه اقتصاد ملی هم کمک کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر