jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۶۲۴۷۷ ۰۳ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۵۰

جام جم سرا: یک پزشک گفت: مضرات قلیان‎های معمولی کمتر از قلیان‎های میوه‎ای است و والدینی که فرزندانشان قلیان‎های میوه‎ای تعارف می‌کنند با دست خود آن‎‌ها را به سوی مرگ می‌‎فرستند.

قلیانی‌ها بدانند: توتون میوه‌ای خطرناک‌تر از معمولی است

دکتر محمد صدیق با اشاره به اینکه قلیان‎های میوه‎ای سرمنشا بیماری‌‏های زیادی هستند، اظهار کرد: مصرف این قلیان برای ریه، غلظت خون، مغز و استخوان و براساس یافته‎های جدید، برای کبد نیز مضر است.

این پزشک با بیان اینکه مضرات این نوع قلیان‎‌ها از سیگار بالا‌تر است، تصریح کرد: مصرف قلیان‎های میوه‎ای باعث بروز بیماری‎های سرطان خون، حساسیت ریه، آسم و برونشیت می‌‎شود و خطر مرگ مصرف این قلیان‎‌ها بیشتر از سایر مواد دخانی است.

صدیق با اظهار تاسف از اینکه بعضی ازخانواده‎‌ها مصرف قلیان‎های میوه‎ای را عاملی برای با فرهنگ بودن تلقی می‌‎کنند و حتی به فرزندان خود تعارف می‌‎کنند، افزود: این خانواده‎‌ها به نوعی با این کار بچه‎های خود را به سوی مرگ می‌فرستند. (خبرگزاری ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر