jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۶۰۹۰۷   ۲۹ دی ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

‌رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن، پنچرگیران، فیلترسازان و فیلترفروشان تهران گفت: حدود60 درصد روغن‌های موجود در بازار تقلبی‌ است، به طوری که بیشتر روغن‌های خارجی در ایران و در کارگاه‌های غیرمجاز تولید می‌شود.

عباس سماواتی در گفت‌وگو با جام‌جم افزود: حتی گالن‌ها و لوگوی این روغن‌های خارجی نیز در ایران تولید می‌شود و مواد اصلی این روغن‌ها همان روغن‌سوخته‌هایی است که از اتومبیل گرفته شده و بعد از تصفیه مجدد روانه بازار با برند خارجی می‌شو‌د.

وی با اشاره به نحوه درست کردن این روغن‌ها اظهار کرد: بیشتر روغن‌ها با فیلتر و صافی تصفیه می‌شو‌د و بعد از آن با ماسه مخلوط شده و بعد با اسید فراوان تغییر رنگ داده می‌شود. بعد از آن برای میزان چسبندگی از مواد پلیمری استفاده می‌کنند که این مواد برای موتور اتومبیل بسیار مضر است. این مواد بیشتر برای کفی کفش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سماواتی تصریح کرد: این نوع تقلب در خصوص لاستیک‌ها نیز وجود دارد. برخی کشورها اجناس تولید قبل و تاریخ مصرف گذشته خود را با نوارپیچ جدید به کشورهای دیگر عرضه می‌کنند که این کار با سفارش تجار کشورها و از طریق مبادی غیر قانونی صورت می‌گیرد. این موضوع در خصوص برندهای معروف نیز صادق است که اجناسی که خریدار ندارند و تاریخ مفید استفاده آنها تمام شده با ظاهری جدید روانه بازارهای دیگر می‌شوند.

این مقام صنفی گفت: اگر لاستیک‌ها از طریق گمرک وارد کشور شود اصلا جای شک نبوده که اصل است به این دلیل که اجناس وارداتی بعد از ورود به آزمایشگاه سازمان ملی استاندارد منتقل می‌شوند.

وی افزود: اکنون حدود 20 درصد لاستیک‌های موجود در بازار تقلبی بوده که مربوط به خودروهای سنگین و سبک است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر