jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۶۰۷۴۱   ۲۸ دی ۱۳۹۳  |  ۱۲:۵۸

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد:

جذب 20 هزار استاد دکتری تا سال 96

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امروز 400 واحد زیان ده داریم و تا سال 96 وابستگی به شهریه 84 درصد می شود.

جذب 20 هزار استاد دکتری تا سال 96

جلسه هیات امنای 2 استان فارس و کهگیلویه و بویر احمد به ریاست میرزاده، رییس دانشگاه آزاد اسلامی، استاندار فارس و کهگیلویه و بویر احمد و بشارتی وزیر کشور در دولت سازندگی برگزار شد، در این جلسه مصوبات بودجه سال ۹۴، نمودار سازمانی استان و اصلاحیه برنامه راهبردی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

496 نفر از دانشگاهیان و فرهیختگان عضو هیات امنای استانی​

میرزاده در این جلسه با اشاره به جایگاه هیات های امنای استانی، گفت: هیات های امنای استانی باید برای کیفیت بخشی به واحدهای استان ها فعالیت کنند و هم اکنون 496 نفر از دانشگاهیان و فرهیختگان عضو هیات امنای استانی در سراسر کشور هستند و این موضوع نشان دهنده این است که این رکن از دانشگاه آزاد اسلامی به هیچ وجه جنبه تشریفاتی ندارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تصمیمات هیات امنا باعث تمرکز زدایی در دانشگاه آزاد اسلامی شده است و این رکن دانشگاه باید به خوبی بر وظایف خود برای هر چه بهتر انجام شدن امور تمرکز کند.

400 واحد زیان ده داریم

میرزاده از هیات های امنای استانی خواست تا واحدهای زیان ده را تعیین تکلیف کنند به طوری که یا در واحدهای مادر تجمیع شوند و یا تغییر کاربری دهند و اموال مازاد دانشگاه تنها باید صرف توسعه و تجهیز زیرساخت های پژوهشی و اقتصاد دانش بنیان شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تعدادی از واحدهای دانشگاه تجمیع و ادغام شده است، گفت: در مهرماه سال 92، تعداد 472 واحد در دانشگاه آزاد اسلامی وجود داشت که امروز این تعداد به 400 واحد رسیده است و 72 واحد تجمیع یا منحل و یا تغییر کاربری داده شدند.

برگزاری دوره های بازآموزی، درآمد برای دانشگاه در پی دارد

میرزاده در ادامه سخنانش با اشاره به امضای تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان نظام مهندسی به منظور توسعه همکاری، ارائه خدمات علمی و گسترش بازآموزی، افزود: با اجرای این طرح بسیاری از کارشناس های قدیمی که از همین دانشگاه فارغ التحصیل شده بودند دوباره برای گذراندن دوره های بازآموزی به دانشگاه برگشتند و علاوه بر بروز رسانی علمی این مهندسان، درآمد خوبی از این راه نصیب دانشگاه شد.

وی با بیان اینکه کارهای دانش بنیان مانند یک باغ است که نتیجه آن پس از چند سال به ثمر می نشیند، گفت: ما در دانشگاه آزاد اسلامی درآمدهای زود بازده از جمله کارگاه ها و نظام بازآموزی داریم و تمامی واحدها باید در این مسیر نیز گام بردارند، باید با فعالیت اقتصادی دانش بنیان راه کارهایی برای تنوع بخشی به درآمدهای دانشگاه ایجاد شود.

وابستگی به شهریه در سال 94 به 84 درصد می رسد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه وابستگی به شهریه در دانشگاههای برتر دنیا نظیر MIT کمتر از 25 درصد است، افزود: وابستگی پایین دانشگاه های برتر دنیا به شهریه نشان می دهد که ارتباط دانشگاه ها با صنعت و مردم بسیار قوی است.

میرزاده گفت: ما در دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال این موضوع هستیم که وابستگی دانشگاه به شهریه دانشجویان را از طریق اقتصاد دانش بنیان کم کنیم و به لطف خدا تا پایان سال 94 میزان وابستگی به شهریه به 84 درصد خواهد رسید.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با اشاره به جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: در این دانشگاه جذب هیات علمی و توسعه تحصیلات تکمیلی طبق مصوبه اسناد بالادستی نظام و هیات موسس دانشگاه صورت می گیرد و بنای ما این است که تا پایان سال 96، 20 هزار استاد PHD به این دانشگاه اضافه شود.

میرزاده در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: هنوز در حدود 500 هزار صندلی خالی در دوره های کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد ولی ما مجبوریم فضاها را نگهداری و برای اساتیدی که موظفی شان در هفته تکمیل نمی شود، پرداخت داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه ثبت نام در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی رشد خوبی داشته است، افزود: این رشد کاملا قابل قبول بوده بطوری که ما به عددی که باید طبق مصوبه هیات امنا در سال 94 می رسیدیم نزدیک شده ایم.

میرزاده در بخش دیگر از سخنانش با بیان اینکه افزایش شهریه دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با نرخ تورم خواهد بود، گفت: شهریه دانشگاه در ترم بهمن و تابستان سال 94 ثابت بوده و هیچ گونه افزایشی نخواهد داشت.

توسعه تحصیلات تکمیلی باید با استانداردسازی انجام شود

وی با تاکید بر اینکه باید استانداردهای توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی رعایت شود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم متعهد شده است که گسترش تحصیلات تکمیلی متناسب با استانداردسازی انجام شود و واحدهای دانشگاهی برای تصویب رشته ها باید استانداردهای لازم را اجرا کنند.

15 بیمارستان تا پایان سال 94

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه 40 درصد بار پزشکی کشور بر دوش دانشگاه آزاد اسلامی است، اظهار داشت: رشته های پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی رشد خوبی داشته است و ما در حال حاضر 11 بیمارستان فعال داریم که تا پایان سال 94 به 15 بیمارستان خواهد رسید.

میرزاده با بیان اینکه دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خصوصا دانشجویان دندانپزشکی در این حوزه سرآمد هستند، ابراز امیدواری کرد که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی همکاری بیشتری با دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه تصویب رشته ها داشته باشد.

250 میلیارد تومان از نهاد ها و سازمان ها طلب داریم

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به معوقات برخی از نهادها به دانشگاه آزاد اسلامی افزود: هم اکنون برخی از نهادها و سازمان های دولتی معوقات بسیار زیادی به دانشگاه آزاد اسلامی دارند که با توجه به عدم وابستگی این نهاد علمی به بودجه دولتی پرداخت این معوقات سنگین که بعضا در حدود 250 میلیارد تومان می رسد بخش قابل توجهی از تنگناهای مالی دانشگاه آزاد اسلامی را حل خواهد کرد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر