jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۷۶۰۰۳۶   ۲۷ دی ۱۳۹۳  |  ۰۸:۵۵

در طی مدت زمان ۱ سال و نیم استارتاپی با عنوان “جویسرو” توانست آرام و بی سر و صدا سرمایه نقد زیادی را جذب کند. بنا بر گزارش بیزنس اینسایدر، سرمایه این استارتاپ در مهرماه ۱۳۹۲به ۴ میلیون دلار افزایش یافته و در فروردین ماه ۹۳، ۱۵.۸ میلیون دلار به آن اضافه شده و حالا بنا به گزارش منابع معتبر، ۱۰۰ میلیون دلار دیگر به مبالغ قبلی افزوده شده است.

استارتاپ ۱۲۰میلیون دلاری محرمانه فقط برای آب‌میوه‌ی واقعاً تازه

به گزارش جام جم کلیک: در طی مدت زمان ۱ سال و نیم استارتاپی با عنوان “جویسرو” توانست آرام و بی سر و صدا سرمایه نقد زیادی را جذب کند. بنا بر گزارش بیزنس اینسایدر، سرمایه این استارتاپ در مهرماه ۱۳۹۲به ۴ میلیون دلار افزایش یافته و در فروردین ماه ۹۳، ۱۵.۸ میلیون دلار به آن اضافه شده و حالا بنا به گزارش منابع معتبر، ۱۰۰ میلیون دلار دیگر به مبالغ قبلی افزوده شده است.

شرکت‌ سرمایه‌گذاری “کلاینر پرکینز” که قدم اول برای شروع کار را گذاشت به همراه شرکت‌های “کمپبل سوپ” از سرمایه‌گذاران این استارتاپ محسوب می‌شوند. احتمال پیوستن دیگر شرکت‌ها مانند گوگل،Thrive Capital و Vast Ventures به این استارتاپ وجود دارد. میزان افزایش این سرمایه و تعداد سرمایه‌گذاران این استارتاپ در حال تغییر است.

بنا به گفته منابع، جویسرو در حال تولید تازه‌ترین آبمیوه جهان است که با مکانیزمی مشابه تولید قهوه Keurig تهیه می‌شود. در آینده این فرآیند تولید، رقیب دستگاه‌های آبمیوه‌گیری LivBlends خواهد شد. فرآیند تولید به این شکل است که میوه دست‌چین شده در محفظه تحت فشار قرار خواهد گرفت و محصول خروجی آبمیوه‌ای تازه است. افرادی که این آبمیوه را امتحان کرده‌اند می‌گویند: این آبمیوه کمی بهتر از آبمیوه‌های دیگر است.

شایعاتی مبنی بر انصراف کمپبل از این استارتاپ و درخواست برگشت چک ۱۰ میلیون دلاری‌اش وجود داشت که نماینده این شرکت آن را تکذیب کرد. در واقع ایده خاص و نابی که پشت این استارتاپ وجود دارد و سرمایه‌گذاران را تشویق به شرکت در آن می‌کند، تحولی در روش ارسال میوه و سبزی به مصرف‌کننده است.
میوه‌هایی که شما از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها خریداری می‌کنید واقعا تازه نیستند. آن‌ها ۱ یا ۲ هفته قبل از این که دست فروشنده برسند، چیده شده‌اند و جویسرو با دارا بودن زمین‌های کشاورزی و زراعی می‌تواند میوه را به صورت تازه‌تری به مشتری ارائه دهد.

افزایش رو به رشد سرمایه استارتاپ جویسر نه به علت تولید یک محصول خانگی است بلکه به دلیل ایجاد یک بازو برای صنعت کشاورزی‌ست. هدف این شرکت عرضه میوه‌جات و سبزی‌جات تازه در سراسر جهان است. به گفته یکی از منابع خبری، جویسرو موفق شده است که توجه شخصیت معروف دنیای فناوری یعنی بیل گیتس را نیز به خود جلب کند.

هر چند که گیتس قصد سرمایه‌گذاری ندارد اما از روند پیشرفت این استارتاپ مطلع است. در مهر ماه ۹۳، طی مراسم اعطای جوایز دیده شده که “دوگ ایوانز” بنیان‌گذار این استارتاپ در حال صحبت با “جانی آیو” از مدیران ارشد اپل بوده است.
دوگ ایوانز که یک گیاه‌خوار است، مدیرعامل و رئیس پیشین فروشگاه‌ زنجیره‌ای غذای سالم در خیابان ارگانیک شهر نیویورک بود. از دیگر همکاران سابق او “دنیز ماری”، مشاور فعلی جویسرو است.

در سال ۱۳۹۲، شرکت سرمایه‌گذار Weld North، ۷۰ درصد سهام مربوط به “ارگانیک اًونیو” را خرید و ایوانز نیز یکی از اعضای هیئت مدیره این شرکت شد. ایوانز که در نیویورک بزرگ شده و در ارتش آمریکا خدمت کرده است علاقه‌ای به ابراز نظر درباره این داستان‌ها ندارد. وی به این نکته اشاره کرده است که هرچند استارتاپ او هنوز در حال توسعه است اما در سال جاری باید معرفی شود.

منبع: فارنت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها