jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۵۹۷۱۶ ۲۴ دی ۱۳۹۳  |  ۱۸:۵۸

سخنگوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از تصویب اصول حاکم بر صدور پروانه ارتباطات ثابت (FCP) و شرایط دریافت این پروانه برای متقاضیان دارای پروانه‌های PAP، PSTN و ISDP خبر داد.

مقررات جدید برای سرویس دهندگان اینترنت وضع شد

به گزارش جام جم کلیک: علی‌اصغر عمیدیان گفت: این موضوع با توجه به پایان یافتن دوره اعتبار برخی از پروانه‌ها و با هدف ساماندهی پروانه‌های حوزه ارائه خدمات ارتباطی بخش ثابت، انتقال داده و اینترنت باند پهن شامل پروانه‌های ارائه خدمات انتقال داده‌ها (PAP)، عرضه و توزیع‌کنندگان اینترنت (ISDP)، ارائه خدمات عمومی تلفن ثابت (PSTN) و عرضه‌کنندگان خدمات اینترنت (ISP)تصویب شده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی استقلال از فناوری، تسریع در توسعه خدمات در سراسر کشور، ارتقاء سطح فعالیت شرکتهای توانمند، افزایش سرمایه‌گذاری و اشتغال و نیز رقابت سازنده در بخش توسعه شبکه ثابت و ارائه خدمات ارتباطی و انتقال داده در کشور را از اهداف دیگر بررسی و تصویب اصول حاکم بر صدور پروانه ارتباطات ثابت در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات عنوان کرد.

عمیدیان با اشاره به اینکه این موضوع با نظرخواهی کتبی و گسترده از نخبگان و متخصصان حوزه ICT و مشارکت فعال و برگزاری جلسات مختلف با تمام ذینفعان انجام شده است افزود: براساس این مصوبه دارنده پروانه مجاز است شبکه مستقل ارتباطی (انتقال و دسترسی) را در چارچوب شبکه موضوع پروانه راه‌اندازی کند.

وی اظهار کرد: دارنده پروانه ارتباطات ثابت می‌تواند هرگونه خدمات ارتباطی و انتقال داده را مستقل از فناوری از قبیل دسترسی به اینترنت پرسرعت، دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و خدمات مبتنی بر آن، توزیع و عرضه پهنای باند اینترنت و انتقال و شبکه‌های اختصاصی، ارائه خدمات صوتی، تصویری، متنی و داده‌ای و انواع خدمات محتوایی و ارزش افزوده را با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور ارائه کند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه قلمرو فعالیت پروانه ارتباطات ثابت، سراسری است گفت: رویکرد مصوبه، تجمیع پروانه‌های موجود در دو دسته شبکه (Netco) و خدمات (serveco) و کاهش تنوع پروانه‌های این حوزه است که برای رسیدن به این اهداف؛ اعمال سیاستهای تشویقی نیز مد نظر قرار گرفته است.

تامین شبکه دسترسی مستقل، تامین شبکه دسترسی پرسرعت با سیم، حضور در مناطق کمتر توسعه یافته و ... از جمله تعهداتی است که به گفته دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در این مصوبه پیش‌بینی شده است.

وی اظهار امیدواری کرد با صدور این پروانه‌ها در فضای جدیدی که در زمینه ارتباطات ثابت شکل خواهد گرفت شاهد حضور اپراتورهای توانمندی باشیم که با استفاده از توان شرکتهای موجود فضای رقابتی جدی و سالمی را بوجود آورند که منجر به افزایش کمیت و کیفیت خدمات شود

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر