jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۵۸۶۴۱   ۲۲ دی ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۰

روزنامه ایندیپندنت روز دوشنبه به نقل از فعالان حقوق بشرافشا کرد که یک شرکت امنیتی انگلیسی در بازداشتگاه گوانتانامو فعالیت های غیرقانونی داشته است.

افشای فعالیت غیرقانونی یک شرکت امنیتی انگلیس در بازداشتگاه گوانتانامو

به گزارش جام جم کلیک: این روزنامه به نقل از این فعالان حقوق بشر، گزارش داد که شرکت امنیتی 'جی 4 اس' به صورت غیرقانونی در بازداشتگاه بدنام گوانتانامو آمریکا که در حال حاضر شماری از مظنونان به تروریسم در آن نگهداری می شوند، خدمات ارایه می داده است.

ایندیپندنت نوشت: براساس اطلاعات بدست آمده، از پلیس اسکاتلندیارد خواسته شده است که درباره احتمال فعالیت غیرقانونی این شرکت که در ماه آگوست گذشته موفق به عقد قرارداد همکاری 70 میلیون پوندی برای ارایه خدمات در گوانتانامو شد، تحقق صورت گیرد.

این روزنامه نوشت: شکایتی از سوی گروه مدنی حقوق بشری 'ریپریو'، دراین خصوص تسلیم پلیس انگیس شده و دراین شکایت مطرح شده که شرکت ' جی 4 اس' با توجه به موارد نقض حقوق بشر صورت گرفته در گوانتانامو و اعمال شکنجه علیه زندانیان، قوانین انگلیس را نقض کرده است.

ایندیپندنت افزود: 'کوین لو'، یک تحقیق گر گروه 'ریپریو' در این خصوص گفته است: این یک رسوایی است، در حالی که ' شاکر امیر' شهروند انگلیسی در حال پوسیدن در زندان گوانتانامو است، شرکت 'جی 4 اس' بدنبال کسب سود از فروش قراردادی است که از سوء استفاده از زندانی یاد شده و سایر زندانیان حمایت می کرده است.

به نوشته ایندیپندنت درحال حاضر 127 زندانی بدون اینکه رسما هیچگونه اتهامی به آنان وارد شده باشد، در زندان گوانتانامو در بازداشت بسر می برند.

این روزنامه نوشت: یک سخنگوی پلیس اسکاتلندیارد تایید کرده که این نیرو شکایتی علیه شرکت ' جی 4 اس 'دریافت کرده و در حال حاضر این شکایت تحت بررسی است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر