jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۵۸۶۴۱   ۲۲ دی ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۰

روزنامه ایندیپندنت روز دوشنبه به نقل از فعالان حقوق بشرافشا کرد که یک شرکت امنیتی انگلیسی در بازداشتگاه گوانتانامو فعالیت های غیرقانونی داشته است.

افشای فعالیت غیرقانونی یک شرکت امنیتی انگلیس در بازداشتگاه گوانتانامو

به گزارش جام جم کلیک: این روزنامه به نقل از این فعالان حقوق بشر، گزارش داد که شرکت امنیتی 'جی 4 اس' به صورت غیرقانونی در بازداشتگاه بدنام گوانتانامو آمریکا که در حال حاضر شماری از مظنونان به تروریسم در آن نگهداری می شوند، خدمات ارایه می داده است.

ایندیپندنت نوشت: براساس اطلاعات بدست آمده، از پلیس اسکاتلندیارد خواسته شده است که درباره احتمال فعالیت غیرقانونی این شرکت که در ماه آگوست گذشته موفق به عقد قرارداد همکاری 70 میلیون پوندی برای ارایه خدمات در گوانتانامو شد، تحقق صورت گیرد.

این روزنامه نوشت: شکایتی از سوی گروه مدنی حقوق بشری 'ریپریو'، دراین خصوص تسلیم پلیس انگیس شده و دراین شکایت مطرح شده که شرکت ' جی 4 اس' با توجه به موارد نقض حقوق بشر صورت گرفته در گوانتانامو و اعمال شکنجه علیه زندانیان، قوانین انگلیس را نقض کرده است.

ایندیپندنت افزود: 'کوین لو'، یک تحقیق گر گروه 'ریپریو' در این خصوص گفته است: این یک رسوایی است، در حالی که ' شاکر امیر' شهروند انگلیسی در حال پوسیدن در زندان گوانتانامو است، شرکت 'جی 4 اس' بدنبال کسب سود از فروش قراردادی است که از سوء استفاده از زندانی یاد شده و سایر زندانیان حمایت می کرده است.

به نوشته ایندیپندنت درحال حاضر 127 زندانی بدون اینکه رسما هیچگونه اتهامی به آنان وارد شده باشد، در زندان گوانتانامو در بازداشت بسر می برند.

این روزنامه نوشت: یک سخنگوی پلیس اسکاتلندیارد تایید کرده که این نیرو شکایتی علیه شرکت ' جی 4 اس 'دریافت کرده و در حال حاضر این شکایت تحت بررسی است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر