jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۵۸۳۵۹   ۲۱ دی ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۰

رضا تقی‌پور وزیر اسبق وزارت ارتباطات و رئیس مرکز تحقیقاب وب است که یکی از موافقان همیشگی فیلترینگ محتوای اینترنت محسوب می‌شود. اکنون نیز با بالا گرفتن تب فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی مخصوصا شبکه‌هایی نظیر واتس‌اپ و… دوباره موضع قبلی خود را حفظ کرده است و فیلترینگ را بهترین راه در دنیای گسترده اینترنت می‌داند.

رضا تقی‌پور: فیلترینگ برای اینترنت ضروری است

به گزارش جام جم کلیک: رضا تقی‌پور وزیر اسبق وزارت ارتباطات و رئیس مرکز تحقیقاب وب است که یکی از موافقان همیشگی فیلترینگ محتوای اینترنت محسوب می‌شود. اکنون نیز با بالا گرفتن تب فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی مخصوصا شبکه‌هایی نظیر واتس‌اپ و… دوباره موضع قبلی خود را حفظ کرده است و فیلترینگ را بهترین راه در دنیای گسترده اینترنت می‌داند.

وی معتقد است که شبکه‌های اجتماعی با وجود اینکه جنبه‌های خوبی دارند اما در کل اهداف نامناسب آن‌ها بر ویژگی‌هایشان غلبه می‌کند و در صدد جمع‌آوری اطلاعات کاربران ایرانی هستند. وی برای مثال به شبکه موبایلی وایبر اشاره کرد که سرور‌های آن در اسرائیل قرار دارند و بالطبع در حال جمع‌آوری اطلاعات کاربران هستند.

ایشان بر این باور هستند که می‌بایست جایگزین‌های مناسب و ایرانی برای شبکه‌های اجتماعی ایجاد شود تا کاربران به سوی آن‌ها بروند و نیازشان نیز از این طریق تامین شود زیرا مضرات شبکه‌های اجتماعی خارجی از منافع آن‌ها بیشتر است. از دیدگاه وی محتوایی که در اینترنت برای یک کودک 12 ساله به نمایش گذاشته می‌شود باید با یک فرد بالغ متفاوت باشد زیرا دسترسی به برخی از محتوا برای کودکان بسیار نامناسب است و در مقابل نیز می‌بایست افراد متخصص بتوانند به اطلاعات مختلف دسترسی داشته باشند.

تقی‌پور به این نکته نیز اشراف دارد که در فیلترینگ فعلی کل وب‌سایت خوب یا بد شناخته می‌شود و نمی‌توان محتوای نامناسب آن‌ها را فیلتر کرد و محتوای خوب نیز قربانی محتوای نامناسب می‌شود. پس در این صورت فیلترینگ هوشمند می‌تواند چاره‌ کشور باشد تا تنها محتوای نامناسب فیلتر شوند و از دیدگاه وی علم و متخصصان لازم برای این کار را نیز در کشور داریم و فیلترینگ هوشمند می‌تواند موثر واقع شود.

نظر شما چیست؟ آیا با گفته‌های وزیر اسبق وزارت ارتباطات موافق هستید؟

منبع: آی‌تی رسان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر