jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۵۷۸۳۷   ۲۰ دی ۱۳۹۳  |  ۰۹:۰۶

جام جم سرا: به گفته دبیر انجمن تحقیقات طب سنتی ایران، شستشوی مکرر دست‌ها بخصوص با شوینده‌های موجود، سبب خشکی و افزایش مشکل پوستی می‌شود. با این حال، می‌توان از مخلوط گلیسرین و لیمو برای رفع خشکی پوست دست‌ها بهره برد.

مرطوب‌کننده‌هایی برای رفع خشکی پوست

محمد علی زارعیان درباره تدابیر شست و شوی بدن در فصول سرد سال اظهار داشت: برای حفظ سلامت پوست باید به ابعاد فعالیت‌های روزمره توجه داشت.

به گفته وی به طور کلی استحمام زیاد در این فصول و بخصوص صبح زود زیان آور است. حداکثر استحمام می‌تواند یک روز در میان باشد، به خصوص اگر بتوان به مدت نیم ساعت در یک وان آب ولرم قرار گرفت. قرار گرفتن در وان خود عاملی برای مرطوب شدن پوست است.

دبیر انجمن تحقیقات طب سنتی ایران افزود: افرادی که از خارش و خشکی پوست شکایت دارند، می‌توانند بعد از شستشوی بدن با یک شوینده مناسب پوست یا به جای آن، از لعاب خطمی و بابونه برای شستشوی بدن استفاده کنند. با توجه به مزاج فرد شستشو با بنفشه یا سدر نیز می‌تواند کمک کننده باشد.


اثرات روغنمالی با روغن بادام شیرین بعد از حمام

زارعیان اضافه کرد: بلافاصله بعد از حمام نیز بهتر است بدن با روغن‌های مناسب چرب شود. روغن توصیه شده برای اکثر افراد، روغن بادام شیرین و یا مخلوط آن با روغن بنفشه است. سایر روغن‌ها مانند بابونه و کدو با توجه به مزاج و مشکلات پوستی شخص توصیه می‌شود. در مورد کسانی که درماتیت دارند یا دچار خشکی پوست هستند، بسیار مهم است که روغن مالی قبل از خشک شدن پوست انجام گیرد تا رطوبت مورد نظر نیز حفظ شود.

وی بیان داشت: به غیر از بدن، شستشوی مکرر دست‌ها به خصوص با شوینده‌های موجود، سبب خشکی و افزایش مشکل پوستی می‌شود. برای رفع خشکی پوست دست‌ها علاوه بر روغن مالی، استفاده از مخلوط گلیسرین و لیمو نیز بسیار مفید است. (تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها