jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۷۵۶۵۸۸   ۱۶ دی ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۶

ساخت یک اسکوتر برقی با قابلیت تعویض سریع باتری

رونمایی از متفاوت‌ترین موتور برقی جهان در نمایشگاه CES

در نمایشگاه CES امسال یک مدل اسکوتر برقی رونمایی شده است که می‌توان باتری آن را در چند ثانیه عوض کرد.

رونمایی از متفاوت‌ترین موتور برقی جهان در نمایشگاه CES

جام جم کلیک: ساخت فناوری‌هایی که از انرژی‌های سبز استفاده می‌کنند به‌شدت مدنظر شرکت‌های مختلف قرار دارد و در این روند یکی از صنایعی که تولیدات آن به سرعت با استفاده از منابع انرژی غیرآلاینده همخوانی پیدا کرده است، صنایع موتوری است. در این میان شرکت‌های فناوری اطلاعات نیز با پروژه‌های خود این صنایع را تحت‌تاثیر قرار داده‌اند که نمونه بارز آن ارائه یک موتور برقی ویژه در نمایشگاه CES امسال است.

این موتورسیکلت ویژه که از نوع موتورهای غیر دنده‌ای یا اسکوتر است توسط شرکتی ساخته شده است که بنیان‌گذار آن یعنی هوریس لوک، کسی است که پیش از این در شرکت اچ‌ تی سی سمت مدیریت اجرایی را برعهده داشته است. این موتور به امکانی مجهز است که گوگل و سامسونگ نیز قصد داشتند تا محصولاتی با این امکان را بسازند ولی شرکت Gogro پیش‌دستی کرده است است و این اسکوتر را با باتری قابل تعویض تولید نموده است.

باتری این اسکوتر را می‌توان به‌راحتی و در کمتر از 6 ثانیه تعویض کرد و این امر می‌تواند آینده استفاده از وسایل حمل‌ونقل شهری را دستخوش تغییر کند. مجسم کنید که در محل‌های مختلف ایستگاه‌های تعویض باتری وجود داشته باشد و با تحویل دادن باتری خالی شده خود برای شارژ، یک باتری شارژ شده را تحویل بگیرد و در چند ثانیه با تعویض باتری وسیله نقلیه خود به حرکت ادامه بدهید.

این اسکوتر هنوز قیمت‌گذاری نشده است ولی اگر ظاهر متفاوت و زیبا و امکانات ویژه‌ آن با یک قیمت معقول همراه شود می‌توان انتظار داشت که این دستگاه به‌سرعت در سراسر جهان به یک وسیله نقلیه محبوب تبدیل شود.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر