jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۵۶۵۸۵   ۱۶ دی ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۰

نخستین ابزارهای پوشیدنی با امکان شارژ با کمک نور خورشید ساخته شدند

نخستین ابزار پوشیدنی با امکان شارژ خورشیدی

دو شرکت Misfit و Swarovski موفق شدند تا نخستین نسل فناوری‌های پوشیدنی با امکان استفاده از سلول‌های خورشیدی به‌عنوان منبع انرژی را بسازند.

نخستین ابزار پوشیدنی با امکان شارژ خورشیدی

جام جم کلیک: یکی از مشکلات اصلی فناوری‌های پوشیدنی را می‌توان ظاهر آن‌ها دانست، بیشتر ابزارهای مرسومی که در رده فناوری‌های پوشیدنی ارائه شده‌‌اند از فاصله‌ای دور به هر بیننده‌ای گوشزد می‌کنند که یک وسیله دیجیتالی هستند و در این میان بسیاری از افراد دوست دارند تا از ابزارهای دیجیتالی خود بدون جلب توجه عمومی بهره ببرند که این دو امر با یکدیگر در تضاد هستند. دومین نکته‌ای که استفاده از این فناوری‌ها را دشوار می‌سازد به باتری آن‌ها بازمی‌گردد و به‌علت نیاز به شارژ، نمی‌توان برای مدت زمانی طولانی به استفاده از این فناوری‌ها پرداخت.

در این میان شرکت‌های Misfit و Swarovskiکه بیشتر در زمینه طراحی پوشیدنی‌های لوکس و تزئینی مشهور هستند اقدام به ساخت فناوری‌های پوشیدنی ویژه‌ای کرده‌اند که از نظر ظاهری بسیار زیبا و جذاب هستند. البته نکته بارز این گردن‌بند و دست‌بند را نباید تنها ظاهر آن‌ها دانست زیرا این دو محصول نخستین فناوری‌های پوشیدنی جهان هستند که به سیستم شارژ خورشیدی مجهز شده‌اند و می‌توانند انرژی مورد نیاز باتری خود را از تابش خورشید دریافت کنند و نور مورد نیاز آن‌ها هم به اندازه‌ای است که تنها درصورت زندگی کردن در غار با خالی شدن کامل باتری و عدم وجود پشتیبانی سلول‌های خورشیدی روبرو خواهید شد.

این دو محصول بین 70 تا 250 دلار قیمت دارند و اگرچه از نظر کارایی و خدمات نمی‌توانند با مدل‌های بزرگ ساخته شده توسط شرکت‌های بزرگ فناوری رقابت کنند ولی با امکانات شارژ خورشیدی و ظاهر زیبایشان می‌توانند محدوده بزرگی از مخاطبین را به خود جلب کنند، مخاطبینی که شاید پیش از این علاقه‌ای به استفاده از فناوری‌های پوشیدنی از خود نشان نمی‌دادند.

این دو محصول فعالیت‌های مختلفی همچون سنجش کیفیت خواب، میزان کالری مصرف شده، مسافت طی شده و شمارش قدم‌ها را به خوبی به انجام می‌رسانند.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها