ساخت نمایشگر 34 اینچی خمیده و مخصوص بازی‌های کامیپوتری

رونمایی از نمایشگر ال ای دی خمیده مخصوص بازی

اپلیکیشن «به من نگاه کن» (Look at me) به منظور تقویت مهارت‌های ارتباطی کودکان مبتلا به اوتیسم با نزدیکان‌شان ارائه شده است.
کد خبر: ۷۵۶۴۰۳
معرفی نرم‌افزار «به من نگاه کن» برای کودکان مبتلا به اوتیسم

به گزارش جام جم کلیک: سامسونگ جدیدترین دستاورد خود را برای کمک به بهبود زندگی افراد مبتلا به اوتیسم معرفی کرد. اپلیکیشن «به من نگاه کن» (Look at me) به منظور تقویت مهارت‌های ارتباطی کودکان مبتلا به اوتیسم با نزدیکان‌شان ارائه شده است.

بسیاری از کودکان مبتلا به اوتیسم برای برقراری ارتباط چشمی با دیگران دچار مشکل هستند و این مسئله می‌تواند زندگی اجتماعی آنها را در حین رشد با مشکل روبرو کند. تحقیقات حاکی از آن است که این کودکان به استفاده از دستگاه‌های هوشمند علاقه دارند. در همین راستا سامسونگ برنامه (Look at me) را با همکاری پزشکان و اساتید دانشگاه ملی سئول و دانشگاه یون‌سِی (Yonsei)، طراحی کرده است. این اپلیکیشن به مدت هشت هفته بر روی 20 کودک، مورد آزمایش قرار گرفته و تایید شده است.

پروفسور کیونگ می‌چونگ از دانشگاه یونسی درباره نتایج استفاده از این اپلیکیشن اعلام کرده است که 60 درصد از کودکان تحت آزمون، نشانه‌هایی از بهبود در ایجاد ارتباط بصری نشان داده‌اند. آنها همچنین توانسته بودند حالت‌های احساسی را آسان‌تر تشخیص دهند. این اپلیکیشن به کودکان مبتلا به اوتیسم کمک می‌کند تا نگرش و بیان خود را از حالت‌های مختلف احساسی همچون شادی، حیرت و ترس بهبود دهند.


به کمک دوربین یک دستگاه هوشمند، کودکان می‌توانند حالت‌های دیگران را بخوانند، صورت‌ها را به خاطر بسپارند و از خود در حالت‌های مختلف احساسی و بدنی، عکس بگیرند. کودکان طی هفت مرحله تعاملی درگیر این اپلیکیشن می‌شوند و یک سیستم امتیاز‌دهی، پاداش و ویژگی‌های سمعی- بصری به آنها انگیزه تلاش بیشتر می‌دهد. هر مرحله در مدت زمان 15 تا 20 دقیقه به پایان می‌رسد.

چانگ لیونگ لی، نایب رئیس بخش مسئولیت اجتماعی سامسونگ در این زمینه می‌گوید:

اوتیسم در بیش از 60 میلیون نفر در سراسر دنیا تشخیص داده شده است ولی کمبود بیمارستان و تسهیلات آماده، مانع از رسیدگی مناسب به همه آنها شده است. هزینه‌های معالجه نیز بسیار بالا بوده و غالبا دوره انتظار بسیار طولانی در ارتباط با این بیماری وجود دارد. از آنجا که کودکان مبتلا به اوتیسم با تکنولوژی ارتباط خوبی برقرار می‌کنند، ما فکر کردیم که از چه راهی می‌توانیم قابلیت‌های برقراری ارتباط را در آنها بهبود بخشیم. Look at me یک اپلیکیشن ساده، جالب و به سبک بازی است که والدین می‌توانند آن را با کودکان خود انجام دهند تا آنها را به برقراری ارتباط بصری و درک حالات احساسی دیگران عادت دهند. ما امیدواریم بتوانیم نقش کوچکی در بهتر کردن کیفیت زندگی کودکان در سراسر دنیا داشته باشیم.

این اپلیکیشن در پلی استور گوگل قابل دسترسی است و کاربران اندروید می‌توانند از آن استفاده کنند.

منبع: زومیت

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها