چند سالی است که ایجاد شایعه مرگ برای برخی از بازیگران هم آنها را مکدر می‌کند و هم طرفداران‌شان را، اما باز هم عده‌ای گویا با حالت بیمارگونه‌ای از خلق این شایعه لذت می‌برند و آن را منتشر می‌کنند.
کد خبر: ۷۵۵۷۹۲
شایعه مرگ هنرمندان با زندگی آنها چه کرد؟
سودهای مجازی اعم از کلیک بیشتر و بالا بردن بیننده سایت یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد این شایعه‌هاست. درادامه برخی از مهم‌ترین شایعه‌های فوت بازیگران را مرور می‌کنیم:


محمدعلی کشاورز:

به پلیس فتا شکایت کردم!

شایعه مرگ هنرمندان با زندگی آنها چه کرد؟


هرچند محمدعلی کشاورز مدت‌هاست به دلیل کهولت سن با بیماری‌های متفاوتی دست و پنجه نرم می‌کند. شایعه فوت شدن این بازیگر هم از آن شایعه‌هایی بود که چند بار تکرار شد و کشاورز یک‌بار پس از این شایعه در گفت‌وگویی درباره وضعیت خود در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود: «حال جسمانی‌ام خوب است اما این وصیت من به همه مردم ایران است که مواظب سلامت خود باشند. هیچ نعمتی بالاتر از سلامت نیست پس قدر این نعمت را بدانید». او بار آخر اما از شنیدن این خبر درباره خودش گلایه‌مند شد و در واکنشی گفت: «من شب در منزل در حال استراحت بودم و صبح روز بعد این خبر را شنیدم و متحیر ماندم. به من گفتند خبر درگذشت مرا منتشر کردند در حالی که من زنده هستم، درد و کسالت دارم اما هنوز نفس می‌کشم.

روز گذشته به زور اهالی فامیل با وجود بیماری و دردی که دارم از خونه بیرون رفتم و به پلیس فتا شکایت کردم و آنها گفتند سریعا پیگیر می‌شوند تا ببینند این اتفاقات از کجا نشات می‌گیرد. شما نمی‌دانید فرزند من در آن سر دنیا چه حالی بود و مثل ابر بهار گریه می‌کرد. این روزها عصر تکنولوژی است و خبرها به‌راحتی مخابره می‌شود. تعدادی از خبرنگاران هستند که هر چند روز یک‌بار زنگ می‌زنند و جویای احوال من هستند که واقعا من سپاسگزار این عزیزان هستم که مرا فراموش نکردند.»


رضا رویگری:

تا حلوای‌شان را نخورم، نمی‌میرم!

شایعه مرگ هنرمندان با زندگی آنها چه کرد؟


رویگری در دو، سه سال اخیر و پس از سکته‌ای که داشت به لحاظ جسمانی وضعیت خوبی نداشته است و همین باعث شد که درباره او شایعاتی منتشر شود. او که این روزها فیزیوتراپی می‌رود و حال بهتری نسبت به قبل دارد، پس از این شایعه در گفت‌وگویی اعلام کرد: «من زنده‌ام و تا حلوای افرادی که این شایعه‌ها را مطرح می‌کنند، نخورم نمی‌میرم. متاسفانه این روزها مد شده که هنرمندان را می‌کشند و زنده می‌کنند که این کار، واقعا ناشایست و غیر انسانی است.

نمی‌دانم چه کسانی و با چه نیتی بعد از سکته‌ای که کرده‌ام، دو بار شایعه مرگ مرا منتشر کرده‌اند. اگر واقعا این افراد منتظر مرگ من هستند به آنها می‌گویم تا حلوای‌شان را نخورم، نمی‌میرم. این نوع شایعه‌ها جز ضربه زدن به جامعه هنری کشور تاثیر دیگری ندارد. من نمی‌دانم اگر در این شرایط یکی از بستگان من این خبر را می‌شنید و نمی‌توانست از سلامت من مطمئن شود، چه به سرش می‌آمد.»


اکبرعبدی:

آرامش از زندگی من و خانواده‌ام گرفته شده

شایعه مرگ هنرمندان با زندگی آنها چه کرد؟


اکبر عبدی مدت کوتاهی را در بستر بیماری گذراند و خیلی‌ها نگران حال او بودند. این اتفاق در سال 89 برای این بازیگر افتاد و یک عده فرصت‌طلب از این فرصت استفاده کردند و به نفع بالا بردن کلیک سایت‌های‌شان این شایعه را درست کردند که اکبر عبدی ‌دار فانی را وداع گفت! خبرنگاران برای فهمیدن صحت و سقم این خبر به سرعت با او تماس گرفتند و او در گفت‌وگویی با رد این شایعه عنوان کرد: «طی 24 ساعت گذشته آرامش از زندگی من و خانواده‌ام گرفته شده است. بسیاری از اقوام و آشنایان با شنیدن این شایعه نگران شده و جویای احوال من بودند. متاسفانه برخی مواقع دوست داشتن و محبت باعث آزار و اذیت می‌شود. من هم دوست دارم مثل همه مردم به حرم امام رضا (ع) و حرم حضرت معصومه (س) بروم ولی این امر برایم میسر نیست.

آرزو داشتم که دخترم را در کودکی به شهربازی ببرم و شاهد شادی او حین بازی باشم ولی هیچ‌گاه نتوانستم این کار را انجام دهم. من مردم را دوست دارم و با آنها صمیمی و راحت هستم. مردم مرا مانند اعضای خانواده خود می‌دانند ولی گاهی این دوست داشتن باعث می‌شود، در زندگی شخصی خود آرامش نداشته باشم. این امر باعث می‌شود نتوانم به‌راحتی با خانواده‌ام سفر کنم یا به‌راحتی در سطح شهر تردد کنم. این حق طبیعی ما هنرمندان و بازیگران است که یک زندگی طبیعی داشته باشیم.»


جمشید مشایخی:

فحش که نداده! چرا ناراحت شوم؟!

شایعه مرگ هنرمندان با زندگی آنها چه کرد؟


تقریبا همه می‌دانیم که شایعه درگذشت جمشید مشایخی چندین‌بار در فواصل زمانی متفاوت منتشر شد و اتفاق تلخی بود که خود این بازیگر را هم ناراحت کرد. اما او مدتی پس از ایجاد این شایعه در گفت‌وگویی درباره این شایعات گفت: «اصلا نفهمیدیم شایعه از کجا آمد. من قبلا گفته‌ام و باز هم می‌گویم که بزرگ‌ترین جایزه‌ای که خدا به انسان می‌دهد، مرگ است ولی من هنوز لیاقت دریافت این جایزه را پیدا نکرده‌ام. آدم چه بد باشد و چه خوب، بالاخره روزی می‌میرد. درد و مرگ برای همه وجود دارد بنابراین اینکه بگویند فلانی مرده است، جنبه توهین ندارد و ناراحت نمی‌شوم. فحش که نداده! چرا ناراحت شوم؟!»


عزت‌الله انتظامی:

چرا باید این شوخی ناهنجار را با دیگران کنیم؟

شایعه مرگ هنرمندان با زندگی آنها چه کرد؟


برای عزت سینمای ایران شایعه مرگ چندین بار ساخته شد و هربار به نوعی رد شد اما نکته جالب درباره او این است که این بازیگر پس از آنکه دید تکرار این شایعه درباره همکارش، محمدعلی کشاورز او را رنجیده‌خاطر کرده است در گفت‌وگویی مطرح کرد: « این خیلی بد است که برای شوخی با خبر درگذشت دیگران بازی می‌کنیم. چرا باید چنین شوخی‌های ناهنجاری با دیگران کنیم؟»


ثریا قاسمی:

مگر جای کسی را تنگ کرده‌ام؟!

شایعه مرگ هنرمندان با زندگی آنها چه کرد؟


این اتفاق یک‌بار درباره او افتاد و همه ما را نگران کرد اما او که اهل مصاحبه نیست این بار برای رد شایعه فوتش گفت‌وگوی کوتاهی با یکی از رسانه‌ها داشت و اعلام کرد: «حالم خوب است و زنده و سلامتم. دو روز است که مدام تلفن من زنگ می‌خورد و سراغم را می‌گیرند و شایعاتی به راه انداخته‌اند که من مرده‌ام! مگر جای کسی را تنگ کرده‌ام که تا پایم را از این شهر بیرون می‌گذارم همه می‌گویند مرده‌ام؟! خدا را شکر حالم خوب است، هیچ مشکلی ندارم و الان هم در سفر هستم اما اصلا از این شایعه ناراحت نشدم، موضوع مهمی نیست که ناراحتی داشته باشد، مرگ یک واقعیت است.»


علی نصیریان:

علی نصیریانی که علی نصیریان نبود

شایعه مرگ هنرمندان با زندگی آنها چه کرد؟


در سال 89 یک شایعه فوت دیگر هم رسانه‌ای شد و آن شایعه مرگ علی نصیریان، بازیگر شاخص سینما و تلویزیون و تئاتر ایران بود اما نکته جالب این بود که گویا فرد دیگری به نام علی نصیریان در سانحه تصادف فوت می‌کند و این تشابه اسمی با شیطنت برخی همراه می‌شود و آن را خبری می‌کنند.


مهدی سلوکی:

مهدی سلوکی هم به دروغ جوانمرگ شد

شایعه مرگ هنرمندان با زندگی آنها چه کرد؟


همان سال‌هایی که او بسیار محبوب و معروف شده بود، شایعه‌ای مبنی بر تصادف او با یک کامیون و درگذشت او در این سانحه منتشر شد که به سرعت توسط خود این بازیگر رد شد.


ابوالفضل پورعرب:

ستاره‌ای که برای ساعاتی خاموش و روشن شد!

شایعه مرگ هنرمندان با زندگی آنها چه کرد؟


سال 91 پس از آنکه عکسی از ابوالفضل پورعرب با ظاهری تکیده و بیمارگونه منتشر شد، اغلب طرفداران او ناراحت شدند اما شایعه مرگ او همان طرفداران را نگران کرد و دنبال خبری می‌گشتند تا این شایعه را تکذیب کنند. همین اتفاق هم افتاد و پسر این هنرمند در گفت‌وگو با یکی از نشریات اعلام کرد پدرش در سلامت کامل به سر می‌برد و اتفاقی برایش نیفتاده است.شهرام لاسمی (قلقلی):

شایعه مرگ هنرمندان با زندگی آنها چه کرد؟

شهرام لاسمی مجری برنامه‌های کودک که با کاراکتر «قلقلی» شناخته می‌شود، درباره‌ انتشار خبر نادرست درگذشتش در شبکه‌های اجتماعی، گفت: وقتی خبر فوتم را از زبان دوستانم تلفنی شنیدم شوکه شدم و اصلا انتظارش را نداشتم. دوستانم مدام با من از تهران و شهرستان تماس می‌گرفتند و به من اطلاع می‌دادند که در شبکه‌های اجتماعی خبر درگذشتم را کار کرده‌اند. من شب گذشته به قدری تلفن جواب دادم، خسته شدم چرا که همه نگران من شده بودند و فکر می‌کردند واقعا مرده‌ام. در حالی که این اتفاق یک سوءتفاهم و شایعه بود ووقتی خودم به شبکه‌های اجتماعی مراجعه کردم دیدم اسم مرا اشتباه نوشته‌اند ولی با عنوان کاراکتر قلقلی از من یاد کرده‌اند و عکس مرا در کنار خبر گذاشته‌اند. (دنیا خمامی/ مجله زندگی ایده آل)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
مرجان از شیراز
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۵ دی ۱۳۹۳
۰
۰
بنظر من كار بسیار زشت و ناپسندیه
بقول یكی از دوستان ابتدا شایعه كننده ها از خانواده خودشون شروع كنند
و شایعه كنند ببینند عكس العملش در خانواده چیه بعد با دیگران این شوخی زشت رو انجام دهند
مرگ و زندگی دست خداست و یك موهبت الهی

نیازمندی ها