jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۵۵۶۱۱   ۱۳ دی ۱۳۹۳  |  ۲۲:۴۷

توییتر و فیس‌بوک بدون دلیل به بستن حساب کاربری مسلمانان اقدام نخواهند کرد

حمایت فیس‌بوک و توییتر از حقوق مسلمانان جهان

پس از این که گروه تروریستی داعش وجهه مسلمانان را در جهان اندکی تیره کرد، موج‌های ضدمسلمان در شبکه‌های اجتماعی به ‌راه افتاد ولی بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی یعنی توییتر و فیس‌بوک به حمایت از حقوق مسلمانان برای استفاده از این شبکه‌ها پرداختند.

حمایت فیس‌بوک و توییتر از حقوق مسلمانان جهان

جام جم کلیک: گروهک تروریستی داعش موجب شده‌ است تا بسیاری از افرادی که آگاهی مناسبی از اسلام ندارند فکر کنند که تمام مسلمانان جهان به یک شکل هستند و مانند این گروه عمل می‌کنند. به همین دلیل نیز موجی از اسلام‌ستیزی در کشورهای غربی به‌راه افتاده است که در طی آن بسیاری از حساب‌های کاربری مسلمانان در شبکه‌های اجتماعی مورد حمله قرار گرفته‌اند و گزارش‌های متعدد و بی‌دلیلی برای بسته شدن این حساب‌های کاربری به مسئولان این شبکه‌ها ارسال شده است ولی مسئولان بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان یعنی فیس‌بوک و توییتر اعلام کرده‌اند که به‌هیچ‌عنوان بدون دلیل برای صلب حقوق اعضای خود اقدام نخواهند کرد و افراد در این شبکه‌ها فارق از دین خود از خدمات یکسانی برخوردار خواهند بود.

بسیاری از افراد پس از روبرو شدن با جنایات داعش، بدون هیچ دلیلی و تنها با مشاهده یک نام مسلمان، حساب کاربری او را جهت بسته شدن به فیس‌بوک و توییتر گزارش می‌دادند و این امر موجب شده بود تا مبحث نژادپرستی در شبکه‌های اجتماعی بالا بگیرد ولی مسئولان فیس‌بوک و توییتر اعلام کرده‌اند که به‌هیچ‌عنوان قصد ندارند تا بدون دلیل برای بستن حساب کاربری مشترکان خود اقدام کنند.

در این میان سازمان‌های مستقلی نیز برای مبارزه با این نوع از نژادپرستی تشکیل شده‌اند که هدف آن‌ها نشان دادن چهره واقعی و صلح‌طلبانه اسلام به جهانیان است و در این میان فعالیت این افراد در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد و بسیاری از افراد تندرو با اطلاعات صحیح از اسلام، دست از این قضاوت نادرست و عجولانه خواهند برداشت و حساب تروریست‌هایی مانند داعش را از سایر مسلمانان جدا خواهند کرد.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها