jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۵۵۶۱۱ ۱۳ دی ۱۳۹۳  |  ۲۲:۴۷

توییتر و فیس‌بوک بدون دلیل به بستن حساب کاربری مسلمانان اقدام نخواهند کرد

حمایت فیس‌بوک و توییتر از حقوق مسلمانان جهان

پس از این که گروه تروریستی داعش وجهه مسلمانان را در جهان اندکی تیره کرد، موج‌های ضدمسلمان در شبکه‌های اجتماعی به ‌راه افتاد ولی بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی یعنی توییتر و فیس‌بوک به حمایت از حقوق مسلمانان برای استفاده از این شبکه‌ها پرداختند.

حمایت فیس‌بوک و توییتر از حقوق مسلمانان جهان

جام جم کلیک: گروهک تروریستی داعش موجب شده‌ است تا بسیاری از افرادی که آگاهی مناسبی از اسلام ندارند فکر کنند که تمام مسلمانان جهان به یک شکل هستند و مانند این گروه عمل می‌کنند. به همین دلیل نیز موجی از اسلام‌ستیزی در کشورهای غربی به‌راه افتاده است که در طی آن بسیاری از حساب‌های کاربری مسلمانان در شبکه‌های اجتماعی مورد حمله قرار گرفته‌اند و گزارش‌های متعدد و بی‌دلیلی برای بسته شدن این حساب‌های کاربری به مسئولان این شبکه‌ها ارسال شده است ولی مسئولان بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان یعنی فیس‌بوک و توییتر اعلام کرده‌اند که به‌هیچ‌عنوان بدون دلیل برای صلب حقوق اعضای خود اقدام نخواهند کرد و افراد در این شبکه‌ها فارق از دین خود از خدمات یکسانی برخوردار خواهند بود.

بسیاری از افراد پس از روبرو شدن با جنایات داعش، بدون هیچ دلیلی و تنها با مشاهده یک نام مسلمان، حساب کاربری او را جهت بسته شدن به فیس‌بوک و توییتر گزارش می‌دادند و این امر موجب شده بود تا مبحث نژادپرستی در شبکه‌های اجتماعی بالا بگیرد ولی مسئولان فیس‌بوک و توییتر اعلام کرده‌اند که به‌هیچ‌عنوان قصد ندارند تا بدون دلیل برای بستن حساب کاربری مشترکان خود اقدام کنند.

در این میان سازمان‌های مستقلی نیز برای مبارزه با این نوع از نژادپرستی تشکیل شده‌اند که هدف آن‌ها نشان دادن چهره واقعی و صلح‌طلبانه اسلام به جهانیان است و در این میان فعالیت این افراد در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد و بسیاری از افراد تندرو با اطلاعات صحیح از اسلام، دست از این قضاوت نادرست و عجولانه خواهند برداشت و حساب تروریست‌هایی مانند داعش را از سایر مسلمانان جدا خواهند کرد.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر