جام جم ورزشی: کنفدراسیون فوتبال آسیا در روز هفدهم اسفندماه، روز فوتبال زنان را مصادف با روز بین‌المللی زن جشن خواهد گرفت.
کد خبر: ۷۵۳۶۵۵
17 دی، روز فوتبال بانوان

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا 8 مارچ (17 اسفندماه) به عنوان روز فوتبال بانوان آسیایی مصادف با روز بین‌المللی زن نامگذاری شده است.

همچنین از اهداف این مراسم می‌توان به توسعه و سازماندهی فوتبال بانوان در سطح آسیا، ترویج این ورزش در میان بانوان و اطلاع رسانی از فعالیت‌های این کنفدراسیون در راستای ایجاد انگیزه در میان بانوان اشاره کرد.

بر این اساس تمامی فدراسیون‌های عضو می‌توانند در جهت برگزاری فستیوال، تورنمنت، سمینار، کارگاه و کلاس‌های آموزشی در تمام رده‌های سنی بانوان با حضور تمامی علاقه‌مندان به ورزش و فوتبال همچون بازیکنان، مربیان، داوران، سرپرستان، داوطلبین، اسپانسرها، رسانه‌ها و ... اقدام به برنامه ریزی کنند.

"مویا داد" نایب رئیس و مسئول کمیته بانوان کنفدراسیون فوتبال آسیا در راستای این رویداد گفته است: "این یک واقعه تاریخی در فوتبال است. زیرا کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان اولین کنفدراسیون توانسته چنین روزی را در تاریخ ورزش ثبت کند. امید است در راستای توسعه فوتبال بانوان در سطح آسیا توانسته باشیم اقدامی با ماندگاری طولانی انجام دهیم."

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها