jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۷۵۳۶۵۵   ۰۸ دی ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۰

جام جم ورزشی: کنفدراسیون فوتبال آسیا در روز هفدهم اسفندماه، روز فوتبال زنان را مصادف با روز بین‌المللی زن جشن خواهد گرفت.

17 دی، روز فوتبال بانوان

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا 8 مارچ (17 اسفندماه) به عنوان روز فوتبال بانوان آسیایی مصادف با روز بین‌المللی زن نامگذاری شده است.

همچنین از اهداف این مراسم می‌توان به توسعه و سازماندهی فوتبال بانوان در سطح آسیا، ترویج این ورزش در میان بانوان و اطلاع رسانی از فعالیت‌های این کنفدراسیون در راستای ایجاد انگیزه در میان بانوان اشاره کرد.

بر این اساس تمامی فدراسیون‌های عضو می‌توانند در جهت برگزاری فستیوال، تورنمنت، سمینار، کارگاه و کلاس‌های آموزشی در تمام رده‌های سنی بانوان با حضور تمامی علاقه‌مندان به ورزش و فوتبال همچون بازیکنان، مربیان، داوران، سرپرستان، داوطلبین، اسپانسرها، رسانه‌ها و ... اقدام به برنامه ریزی کنند.

"مویا داد" نایب رئیس و مسئول کمیته بانوان کنفدراسیون فوتبال آسیا در راستای این رویداد گفته است: "این یک واقعه تاریخی در فوتبال است. زیرا کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان اولین کنفدراسیون توانسته چنین روزی را در تاریخ ورزش ثبت کند. امید است در راستای توسعه فوتبال بانوان در سطح آسیا توانسته باشیم اقدامی با ماندگاری طولانی انجام دهیم."

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها