jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۴۸۸۴۱   ۲۲ آذر ۱۳۹۳  |  ۲۰:۰۷

منابع رسمی در جمهوری دموکراتیک کنگو شنبه اعلام کردند 26 تن براثر غرق شدن یک کشتی در دریاچه تانگانیکا در جنوب شرقی این کشور جان خود را از دست دادند.

مرگ 26 نفر براثر غرق شدن یک کشتی در  کنگو

شماری از نجات یافتگان تلفنی از لوبومباشی مرکز استان کاتانگا اعلام کردند این کشتی خصوصی حامل مسافر و کالا در کالمی در کاتانگا در حال عزیمت به سمت اوویرا در استان نورد کیوو بخش شمالی تر این دریاچه بود که غرق شد.
سومبا کاهوزی وزیر حمل و نقل استان کاتانگا اعلام کرد این حادثه غم انگیز موجب جان باختن 26 تن شد اما 221 مسافر نجات یافتند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کیشنازا، وی افزود به نظر می رسد اضافه بار این کشتی موجب این حادثه شده است .
غرق شدن کشتی ها در جمهوری دموکراتیک کنگو چه در دریاچه ها و یا رودخانه ها رایج و مرگبار است و این حوادث به سبب اضافه بار شناورها، نبود جلیقه نجات درداخل آن و اینکه بخش زیادی از مردم شناکردن نمی دانند غالبا به کشته های زیادی منجر می شود. (واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها