jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۴۲۴۶۱   ۰۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۵

جام جم ورزشی: برای اینکه یک رکورد ورزشی شکسته شود چقدر طول می کشد؟ 600 سال؟!

600 سال زمان برای شکستن یک رکورد!

به گزارش جام جم ورزشی ، لیونل مسی به تازگی با سبقت از رکورد گلزنی تلمو زارا در صدر برترین گلزنان تاریخ لالیگا قرار گرفته است. مسی تا امروز 253 گل به ثمر رسانده است این در حالی است که او تا پیش از دیدار با سویا با 250 گل پشت سر تلمو زارای 252 گله قرار داشت. مسی در دیدار با سویا که با پیروزی پنج بر یک بارسلونا همراه بود هت تریک کرد. این رکورد زارا پس از 50 سال شکسته شد.

پپ گواردیولا سرمربی اسبق بارسلونا که اکنون هدایت بایرن مونیخ را بر عهده دارد با تمجید از مسی اظهار داشت مدت زمان زیادی طول می کشد تا بازیکنی روی دست مسی بیاید.

وی در اینباره گفت: رکورد زارا واقعا دست نیافتنی به نظر می رسید. نیم قرن بود این رکورد دست نخورده بود و بسیاری گمان می کردند رکورد زارا جاودانه است اما مسی غیرممکن را ممکن کرد.

گواردیولا افزود: از من می پرسید چقدر طول می کشد رکورد مسی شکسته شود، نمی دانم شاید بیشتر از 600 سال! رکورد مسی چیزی نیست که به همین زودی شکسته شود. او باز هم رکورد خود را بهبود می دهد از طرفی به غیر از رونالدو هیچ بازیکن دیگری به مسی حتی نزدیک هم نیست.

وی خاطرنشان کرد: جدایی مسی از بارسلونا اصلا مطلوب نیست زیرا هنوز موفقیت های زیادی در پیش رو دارد. این خیلی خوشحال کننده است اگر وی در بارسلونا با فوتبال وداع کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها