مایکروسافت تنها تا تاریخ ۱۵ جولای ۲۰۱۵ از ویندوز سرور ۲۰۰۳ پشتیبانی خواهد نمود.
کد خبر: ۷۳۹۲۶۱
پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز سرور 2003 تا 15 جولای 2015

به گزارش جام جم کلیک به نقل از افتانا: شرکت مایکروسافت تنها تا تاریخ ۱۵ جولای ۲۰۱۵ از ویندوز سرور ۲۰۰۳ پشتیبانی خواهد نمود و از آن تاریخ به بعد دیگر وصله های امنیتی جهت محافظت این سیستم عامل در برابر ویروسهای مخرب، جاسوس افزارها و دیگر برنامه های مخرب منتشر نخواهد شد. همچنین هرگونه پشتیبانی فنی مایکروسافت از این محصول و از جمله به روز رسانی محتوا و نرم افزارهای ویندوز سرور ۲۰۰۳ دیگر انجام نخواهد گرفت.

بنابراین سیستم هایی که ویندوز سرور۲۰۰۳ بر روی آنها نصب می باشد بعلت عدم پشتیبانی بعد از ۱۵ جولای ۲۰۱۵ بیشتر در معرض خطر تهدیدات سایبری از قبیل حملات مخرب و یا از دست دادن اطلاعات قرار می گیرند. کاربران این محصول ممکن است با مشکلاتی از قبیل عدم سازگاری سخت افزار ها و نرم افزارتهای جدید با ویندوز سرور۲۰۰۳ مواجه گردند. پیامد های دیگر استفاده از این محصول می تواند شامل از دست دادن محرمانگی، صحت و دردسترس بودن اطلاعات، دارایی ها و منابع اطلاعاتی باشد.

پیشنهاد می شود که کاربران ویندوز ۲۰۰۳، سیستم عامل خود را به نسخه هایی که دارای پشتیبانی بوده ارتقا دهند و یا ازسرویس های مبتنی بر cloud استفاده نمایند.

منبع: افتانا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها