jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۳۹۲۳۴   ۲۶ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۰

سه دانشجوی مهندسی اهل شیلی دوچرخه‌ای را ابداع کرده‌اند که با استفاده از اجزای خود قفل‌شده و بدین ترتیب مانع از سرقت آن می‌شوند.

طراحی دوچرخه‌ای که نمی‌توان آن را دزدید/ آیا این ایده را می‌پذیرید؟

به گزارش جام جم کلیک به نقل از خبرآنلاین: از رؤیاهای همیشگی دوچرخه‌سوارها این بوده که کسی نتواند آن را سرقت کند و ممکن است «یرکا» بتواند این رؤیا را جامه عمل بپوشاند.

سه دانشجوی مهندسی اهل شیلی دوچرخه‌ای را ابداع کرده‌اند که با استفاده از اجزای خود قفل‌شده و بدین ترتیب مانع از سرقت آن می‌شوند.

استفاده از زین و فرمان و قاب پایینی خود دوچرخه در قفل کردن آن باعث می‌شود تا سارق برای دزدیدن دوچرخه مجبور به نابود کردن این قطعات شود و پس از نابودی دیگر قادر به حرکت نخواهد بود.

مخترعان می‌گویند دوچرخه به سرقت رفته دیگر دوچرخه نیست و دیگر نمی‌توان از آن استفاده کرد.

به دلیل ازدیاد دوچرخه‌سواری در امریکای لاتین (دو برابر شدن استفاده از دوچرخه در شیلی در سال 2013) به جای اتومبیل، مسائل امنیتی پیرامون آن مهم شده و این اختراع نیز جزئی از فرایند امنیت سازی برای دوچرخه‌سواران شده است.

در انگلیس که مهد دوچرخه‌سواران است دزدگیرهای متصل به دوچرخه زیاد شده است اما راه‌حل خوبی به نظر نمی‌رسد به همین خاطر دوچرخه‌های موسوم به برامپتون که دوچرخه تاشو بوده و می‌توان آن را در مترو و اتوبوس نیز حمل کرد همچنان ایده خوبی به شمار می‌رود.

مخترعان شیلیایی روی ابداع خود اصرار ورزیده، می گویند با 300 هزار دلار می‌توان تا اواسط 2015 بیش از 1000 دوچرخه از این نوع ساخته و راهی بازار کرد.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر