jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۳۷۵۰۲   ۲۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۸

اگر شما هم مانند ما از مراحل طولانی بافندگی لباس خسته شده‌اید و یا علاقه‌مند هستید تا لباستان را خودتان طراحی کرده و بسازید اما دانشی در این رابطه ندارید، منتظر یک سورپرایز جدید از دنیای تکنولوژی باشید.

به زودی لباس‌های مورد علاقه‌تان را چاپ خواهید کرد و پوشید!

به گزارش جام جم کلیک به نقل از آی‌تی رسان: اگر شما هم مانند ما از مراحل طولانی بافندگی لباس خسته شده‌اید و یا علاقه‌مند هستید تا لباستان را خودتان طراحی کرده و بسازید اما دانشی در این رابطه ندارید، منتظر یک سورپرایز جدید از دنیای تکنولوژی باشید.
محققان دانشگاه منچستر در حال کار بر روی چاپگر‌های سه‌بعدی هستند که قادر است لباس را در کوچک‌ترین الیاف و تار و پودش به صورت حلقه‌حلقه و متناسب با سلیقه شما بسازد، به‌طوری که همچنان انعطاف‌پذیری و قدرت خود را حفظ می‌کند. قطعا این تکنولوژی بعد جدیدی در دنیای لباس و فشن ایجاد خواهد کرد. در آینده نزدیک زمانی فرا می‌رسد که شما تنها مواد خام لباستان را از بازار تهیه می‌کنید بدون این که نگرانی از بابت مد بودن و رنگ و شکل لباس را داشته باشید. به خانه می‌آیید و استایل لباس‌تان را از اینترنت دانلود می‌کنید و مواد را درون دستگاه چاپ‌‌گر سه بعدی لباس می‌ریزید، پس از چند دقیقه لباس شما آماده است.
نمونه اولیه از این دستگاه دو هفته دیگر در نمایشگاه بافندگی ناتینگهام معرفی خواهد شد و در آن زمان حتما اخبار دقیق‌تری از آن را منتشر خواهیم کرد.

منبع: آی‌تی رسان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها