فرنگیس صدایش را بلند‌تر کرد و در حالی که فریاد می‌زد، گفت: «باهم می‌رویم، همه باه....» اما ناگهان حرفش را قورت داد و با چشمانی که از حدقه بیرون زده بود، به مقابلش خیره شد. فرهاد سلاح را به طرفش گرفته و دستش را روی ماشه آن گذاشته بود. ناگهان صدای گلوله جایگزین سکوت بین آن دو شد و زن جوان روی زمین افتاد. فرهاد نگاهی به اطراف انداخت، هیچ‌کس آن دور و بر نبود، سوار خودرویش شد و محل را ترک کرد.
کد خبر: ۷۳۵۳۰۸
قتل 2 زن پایان ارتباط پنهانی

3 سال قبل

اوایل سال 90 مرگ مشکوک زنی جوان به نام لیلا به پلیس گزارش شد. ماموران با حضور در محل به بررسی صحنه پرداختند و متوجه شدند زن جوان با شلیک گلوله به قتل رسیده است. همسر این زن که در صحنه حضور داشت، به قتل ناخواسته همسرش اعتراف کرد و گفت: «سلاحم مجوز دارد و امروز در حال پاک‌کردن تفنگ بودم که ناگهان تیری شلیک شد و به همسرم اصابت کرد و او کشته شد.»

در ادامه بررسی‌ها، خانواده قربانی با حضور در اداره آگاهی مدعی شدند دخترشان، قربانی رابطه پنهانی دامادشان شده است. آنها مدعی بودند فرهاد با زنی به نام فرنگیس در ارتباط است. فرنگیس برای تحقیقات به اداره آگاهی خوانده شد، اما شواهد موجود و اظهاراتش نشان می‌داد در جنایت نقشی ندارد و به همین دلیل آزاد شد.

از طرفی در تحقیقات از فرزندان فرهاد که در صحنه حادثه حضور داشتند، آنها اظهارات پدرشان را تائید و اعلام کردند این تیراندازی، اتفاقی بوده است. به این ترتیب مرد جوان از اتهام قتل تبرئه شد.

جسدی در بیابان

پانزدهم شهریور امسال مرد جوانی در حال رانندگی در یکی از جاده‌های اطراف شهرستان ایلام بود که متوجه جسدی کنار جاده شد. او ناخودآگاه پایش را روی ترمز گذاشت. از ماشین پیاده شد و به طرف جسد مشکوک رفت. او با مشاهده جسد زن جوان، پلیس را با خبر کرد. هنوز چند دقیقه‌ای از تماسش نگذشته بود که کارآگاهان جنایی ایلام همراه بازپرس جنایی وارد عمل شدند.

جسد متعلق به زنی حدود بیست و پنج ساله بود که آثار گلوله روی بدن او حکایت از قتل با سلاح گرم داشت. با این حال جسد با دستور بازپرس پرونده به پزشکی قانونی انتقال یافت تا علت مرگ بررسی و مشخص شود.

با این‌که هیچ مدرک شناسایی همراه جسد نبود، اما در همان بررسی‌های اولیه، کارآگاهان جسد را شناسایی کردند. جسد متعلق به فرنگیس بود، زن جوانی که حدود سه سال پیش در رابطه با مرگ مشکوک زن دیگری بازداشت شده، اما از اتهامش تبرئه شده بود. به این ترتیب با شناسایی هویت مقتول، کارآگاهان به ادامه تحقیقات برای یافتن عامل این جنایت ادامه دادند.

ردپای یک مرد

کارآگاهان اداره آگاهی پلیس استان ایلام در تحقیقات دریافتند زن جوان مدت‌ها با فرهاد در رابطه بوده است. از طرفی مدارکی در بررسی‌ها به دست آمد که نشان می‌داد زن جوان توسط فرهاد به قتل رسیده است. ماموران به طور نامحسوس فرهاد را زیر نظر داشتند و زمانی که مدارک کافی برای اثبات این جنایت به دست آمد، او را بازداشت کردند.

از طرفی کارآگاهان سراغ پرونده قبلی فرهاد که مربوط به مرگ همسرش بود، رفتند. با آن‌که همان زمان احتمال داده می‌شد تیراندازی سهوی نبوده و جنایتی در کار بوده است.

اعتراف به جنایت

در حالی که متهم جوان، منکر جنایت بود، در مواجهه با مدارک پلیسی چاره‌ای جز بیان حقیقت ندید و به قتل همسر خود و فرنگیس اعتراف کرد و به افسر پرونده‌اش درباره جزئیات دو جنایت گفت: «حدود چهار سال پیش با فرنگیس آشنا شدم، نمی‌دانم همسرم چطور از این ماجرا باخبر شد و همین مساله باعث درگیری بین ما شد. همسرم از این‌که به او خیانت کرده بودم، ناراحت بود و گله داشت، اما من گوشم به این حرف‌ها بدهکار نبود. دعواهای ما ادامه داشت تا این‌که در یکی از این دعواها عصبانی شدم و با سلاحی که در خانه داشتم، به طرف همسرم شلیک کردم. من همسرم را کشته بودم و مطمئن بودم به اتهام قتل بازداشت می‌شوم، به همین دلیل به بچه‌هایم گفتم به پلیس بگویید این ماجرا حادثه بوده است. با این ترفند و شهادت دروغین فرزندان، از اتهام قتل تبرئه شدم. رابطه من و فرنگیس ادامه داشت تا این‌که به او گفتم می‌خواهم با تو ازدواج و این مساله را رسمی کنم.»

او ادامه داد: «به فرنگیس گفتم من با بچه‌هایم به مشهد می‌روم و تو هم با هواپیما جداگانه به مشهد بیا. در آنجا تو را به بچه‌ها معرفی و از تو درخواست ازدواج می‌کنم. اما فرنگیس می‌گفت باید با هم به مسافرت برویم و از همین‌جا به بچه‌هایت بگو که می‌خواهی با من ازدواج کنی. من که ساعاتی بعد عازم مسافرت بودم، هر چه سعی کردم او را متقاعد کنم که این سفر را تنهایی بروم و او در مشهد به ما ملحق شود، قبول نکرد. من هم عصبانی شدم و با سلاح شکاری که همراه داشتم، به سمت او تیراندازی کردم، فرنگیس با شلیک من جان خود را از دست داد و من جنازه را همان‌جا خارج از شهر رها کردم. بعد از آن به خانه رفتم و همراه بچه‌هایم شهر را ترک کردیم. تصور می‌کردم با این مسافرت پلیس متقاعد می‌شود در زمان مرگ در استان ایلام نبوده و می‌توانم از این اتهام نیز جان سالم به‌در ببرم. اما خون مقتول همیشه پاگیر است و من باید انتقام قتل همسرم و فرنگیس را می‌دادم.»

سرهنگ گوهری، رئیس پلیس آگاهی استان ایلام درباره این خبر می‌گوید: «متهم جوان پس از اعتراف به قتل فرنگیس و همسرش، با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.» (ضمیمه تپش)

هلیا نصرتی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
مهران
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۵
۰
۰
1-دادگاه باید به ساختگی بودن 2 تا بچه پی میبرد وحالا قتل دومی رخ نداده بود
2-مطمئنم اگه همین الان هم بازپرسی حرفه ای از این آدم انجام بشه ، به قتل های دیگری هم اعتراف خواهد كرد . این آدم كه مسلحه و به راحتی آدم میكشه ، حتما قتل های دیگری هم در پرونده داره . از ما گفتن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۵
۰
۰
فكر نمیكنید یه كم سرعت عملتان بالاست بعد سه سال باقتل یه نفر دیگه تازه فهمیدید !
ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۵
۰
۰
چقدر خونسرد وراحت!

نیازمندی ها