jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۳۱۹۳۳   ۰۸ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۹:۰۵

چند سالی است شرکت‌های مختلف در حال توسعه مفهومی به نام اینترنت اشیا هستند.

تلاش‌های کوالکام برای پیشرفت اینترنت اشیا

چند سالی است شرکت‌های مختلف در حال توسعه مفهومی به نام اینترنت اشیا هستند.

این مفهوم به هوشمندسازی تمام وسایلی مربوط است که به صورت روزمره در زندگی ما وجود دارند و از آنها استفاده می‌کنیم، از جمله وسایل خانه مانند تلویزیون، یخچال، اجاق​گاز، لامپ روشنایی و همچنین وسایل شهری مانند خودرو، دستگاه خودپرداز، پارکینگ‌ها و هزاران وسیله دیگر که در زندگی با آنها سروکار داریم.

به نظر می‌رسد آینده فناوری در دنیای دیجیتال در حوزه اینترنت اشیا اتفاق خواهد افتاد. بر همین اساس شرکت کوالکام که در تولید پردازنده‌های تلفن‌های همراه فعالیت می‌کند، پس از تجربه موفق در ورود به دنیای ساعت‌های هوشمند، تصمیم گرفته‌ با سرمایه‌گذاری جدیدی توسعه اینترنت اشیا را در برنامه‌هایش قرار دهد. این شرکت مبلغی نزدیک به 5/2 میلیارد دلار را برای خرید شرکت CSR در نظر گرفته است.

کوالکام که در زمینه تولید تراشه‌های پردازنده فعال است، قسمتی از فعالیتش در زمینه تولید تراشه‌هایی برای استفاده در ابزارهای قابل اتصال به یکدیگر است. شرکت کوالکام معتقد است با استفاده از این تراشه‌ها می‌توان ضمن ایجاد بستر مورد نیاز برای اینترنت اشیا، وسایل روزمره زندگی را به دستگاه‌هایی هوشمند تبدیل کرد. شرکت Cambridge Silicon Radio که با نام اختصاری CSR شناخته می‌شود چندی پیش بخش پردازنده‌های موبایلیش را به مبلغ ۳۱۰ میلیون دلار به شرکت سامسونگ واگذار کرده است و به نظر می‌رسد در مقابل پیشنهاد کوالکام هم مقاومت زیادی نخواهد کرد.

ضمیمه کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها