jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۲۴۶۹۷   ۱۴ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۷:۰۰

فیلمبرداری سریال «اتاق عمل» مهران مدیری از یک لوکیشن خارجی و با بازی مهران غفوریان در نقش دکتری که از خارج بازگشته، آغاز شد.

اولین تصاویر از پشت صحنه «اتاق عمل» مدیری

بالاخره روز گذشته شنبه 12 مهرماه مهران مدیری مجموعه «اتاق عمل» خود را با ضبط و و تصویربردای سکانس اول قسمت سوم این مجموعه کلید زد.

این پایان انتظارها به وعده‌ای بود که مهران مدیری هنگام تحویل سال 1393 در شبکه داد و گفت که بعد از 6 سال به تلویزیون باز می‌گردد. از آن به بعد داستان این مجموعه جدید که قرار است «برره 2» باشد یا خیر و همچنین مجموعه نویسندگان آن و زمان کلید خوردن سریال یکی از مباحث مورد علاقه طرفداران این سریال در رسانه‌ها بود.

لوکیشن «اتاق عمل» البته همانطور که پیش از این گفته شد همان لوکیشن تصویربرداری مجموعه «شوخی کردم» است اما «اتاق عمل» یک لوکیشن خارجی هم دارد که روز گذشته سریال در آنجا آغاز شد و تا دو هفته هم ضبط و تصویربرداری آن در این لوکیشن ادامه خواهد یافت.

این لوکیشن آپارتمانی سه طبقه ای است که همه آن را با نام منزل خانم هاشمی می‌شناختند و پیش از این هم لوکیشن چند فیلم و سریال بوده است. حالا قرار است این سه طبقه در اختیار عوامل گروه «اتاق عمل» باشد و یک طبقه از آن به دکتر بهروز عشقی اختصاص دارد که در تصویربرداری اولین سکانس سریال ورودش جشن گرفته می‌شود.

این خانه در فرمانیه قرار داشت، صحنه تصویربرداری بسیار شلوغ‌تر از روال کارهای مهران مدیری بود و البته بیشتر این افراد را تعداد زیادی از هنروران و همچنین بعضی ازبازیگران فرعی‌تر سریال تشکیل داده بودند.

مهران مدیری از همان ساعت های 11 صبح در مقابل مانیتور خود نشسته بود و تقریبا همه عوامل اصلی آماده بودند اما کار پس از ساعتی کلید خورد. صحنه تصویربرداری خانه ای را نشان می داد که سر در آن بنری با این عبارت نصب شده بود: « دکتر بهروز عشقی بازگشت غرورآمیزتان به میهن اسلامی را تبریک می‌گوییم... از طرف اهالی محل» در کنار در این خانه یک گاو بزرگ وجود داشت که تنها حضور بصری‌اش مورد توجه بود.

سه دوربین با فاصله‌هایی نزدیک از هم قرار داده شده بودند و دو نفر که بوم‌های صدا را در دست داشتند و البته یک گوسفند که ظاهرا تنها برای افتتاحیه این سریال دور از چشم دوربین‌ها و در گوشه ای از خیابان سر بریده شد.

بالاخره با نزدیک شدن ساعت به 12 ظهر مهران مدیری به هنروران یا اهالی محل که در مقابل درب خانه قرار گرفته بودند و بازگشت بهروز عشقی دکتر تحصیلکرده خارج را انتظار می‌کشیدند در جملات مختصری توضیح داد که به کدام طرف نگاه کنند و به گونه ای نشاط و ذوق داشته باشند که انگار فرزند خودشان از خارج می‌آید.

بالاخره فرمان ضبط می‌دهد و با هماهنگی پوپک مظفری دستیارش، سریال کلید می‌خورد. در این صحنه خانواده بهروز عشقی منتظر ورود فرزند خود هستند و همه تب و تاب رسیدن او را دارند. گیتی معینی نقش مادر او را بازی می‌کند و مدام بی‌قراری می‌کند.

وی درباره حضور خود در این سریال توضیح می‌دهد: من نقش یک مادر مهربان را دارم که فرزندش سال‌هاست برای تحصیل به خارج از کشور رفته و حالا بازگشته است.

معینی بیان می‌کند حضور کمی در این مجموعه دارد و ادامه می‌دهد: تنها 5 یا 6 جلسه در این کار هستم که صحنه‌هایی از خواستگاری، بیمارستان و عروسی را در ادامه خواهیم داشت.

از جمله کسانی که صحنه را به شور و هیجان آورده است سروش جمشیدی بازیگری است که کمتر دیده شده است. جوانی است که یک کاپشن سبز بر تن دارد و با هر بار شروع صحنه فریاد می آورد «دکتر اومد»، «بالاخره اومدند» از این سو به آن سو می رود و کاسه‌های آبی را که به ردیف روی زمین قرار دارد جا به جا می‌کند.

مهران مدیری دقایقی پس از شروع دستور توقف می‌دهد. از بازیگران می‌خواهد همهمه و شلوغ کنند و همه با یکدیگر صحبت کنند.

اسپندها بار دیگر روشن می‌شود. دودی می‌کنند که تا این طرف دوربین‌ها شامل حال این دود می‌شویم. بعد از ضبط دوباره این بار همهمه‌ها بیشتر می‌شود گیتی معینی در اول صف قرار دارد بلند می‌گوید «الهی مادر قربونت بره» که همان ابتدا مدیری صحنه را قطع می‌کند و توضیح می‌دهد که مادر این کلام را با خودش می‌گوید.

برداشت بعدی انجام می‌شود. پدر و همسایه‌ها مشغول صحبت با یکدیگر هستند. همسایه ها دوری چند ساله را دلداری می‌دهند و می‌گویند بالاخره به پایان رسید و حالا یک دکتر متخصص تحصبلکرده متعهد مثل دسته گل داری دیگر چه می‌خواهی؟

پدر پاسخ می‌دهد که دیگر چیزی نمی‌خواهد و فقط قرار است او را سر و سامان دهد و اینجاست که بحث ازدواج پیش کشیده می‌شود و معلوم می‌شود که قسمت های ابتدایی سریال یک ازدواج هم در پیش است!

بعد از این صحنه مدیری از جلوی مانیتور خود برمی‌خیزد و یکی از دوربین‌ها را چک می‌کند خودش پشت دوربین قرار می‌گیرد و با گردش آن زوایا را بررسی می‌کند.

سروش جمشیدی را صدا می‌زند هر بار که صدایش می‌زند فقط یک عبارت به کار می‌برد: «جونم آقا» و نکاتی را به او توضیح می‌دهد که در همهمه پشت صحنه نمی‌توان چیزی فهمید.

بالاخره ساعت یک بعد از ظهر می‌شود و قرار است صحنه ورود بهروز عشقی را تصویربرداری کنند. «بیمارتم بابا» این اولین دیالوگ دکتر ساختمان است که نقش آن را مهران غفوریان همان دکتر بهروز عشقی بازی می کند که البته با گریمش شغل‌های دیگری را می‌توان متصور شد. کفش کتانی سفید و پیراهنی رنگی به تن دارد و یک سبیل که کمی صورتش را از لطافت در آورده است.

اهالی محله دکتر دکتر می‌گویند و مهران غفوریان پاسخشان را با نوکرم نوکرم جواب می‌دهد.

این اولین سکانس از قسمت سوم سریال مهران مدیری بود که قرار است تا دو هفته تصویربرداری در همین لوکیشن فرمانیه ادامه پیدا کند.

حمیدرضا مهدویان تهیه‌کنندگی این سریال را برعهده دارد و مدیری جز کارگردانی ایفای یکی از نقش‌های اصلی را نیز بر عهده دارد. (خبرگزاری مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر