jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۲۳۴۰۳ ۰۹ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۳:۲۵

جام جم ورزشی: محمدرضا خلعتبری در بهترین فرم و حالت خود روز جمعه مقابل مدافعان پرسپولیس قرار می‌گیرد.

تقابل دیدنی خلعتبری و پرسپولیس

مهاجم ریزنقشی که در تمام تیم های باشگاهی اش از ابومسلم تا ذوب‌آهن و سپاهان به نوعی گربه سیاه پرسپولیس محسوس می‌ شد، بالاخره با حرف و حدیث های فراوان به جمع سرخپوشان پیوست.

پست نامناسب دلیل اصلی جدایی خلعتبری

محمد رویانیان مدیرعامل وقت پرسپولیس با زیر هجمه انتقادات بسیار زیادی برای انتقال خلعتبری مواجه شد، خلعتبری که با تیم عجمان امارات تمام کرده بود به دلیل نام معجول لیگ امارات در این تیم بازی نکرد و در نهایت راهش را به پرسپولیس کج کرد. او در پرسپولیس زیرنظر علی دایی دوران پر فراز و نشیبی داشت. گاهی عنوان ستاره پرسپولیس را با گلزنی هایش از آن خود می‌ کرد و گاهی چنان غیرموثر و ناموفق عمل می‌ کرد که صدای همه را درمی آورد. موضوعی که به پست نامناسب او در پرسپولیس برمی گشت. خلعتبری همواره در گفت‌وگوهای خصوصی ای که با هم تیمی هایشان داشت از پست و منطقه غیرتخصصی خود که توسط علی دایی به کار گرفته می‌ شد، گلایه داشت و معتقد بود در این پست نمی‌ تواند کارایی لازم را داشته باشد.

جام‌جهانی برباد رفت

اتفاقی که باعث شد او حتی به عنوان یکی از بازیکنان همیشه ثابت اردوهای تیم‌ملی چند اردوی آخر را از دست داده و حتی یکی از غایبان بزرگ ایران در جام‌جهانی 2014 باشد. بی گمان خلعتبری دلیل اصلی عدم حضورش در جام‌جهانی را علی دایی و کج سلیقگی های کی‌روش می‌ دانست و به همین دلیل تصمیم گرفت در ابتدای فصل جاری با هر ترفندی که بود از پرسپولیس جدا شود. خلعتبری که نمی‌ خواست جایگاهش را نزد هواداران پرسپولیس از دست بدهد با بهانه های مختلف خودش را به خلیلیان و سپاهانی ها نزدیک کرد. او جلسات مختلفی را با علیرضا رحیمی برگزار کرد اما از آنجایی که دلش با پرسپولیس نبود و می‌ دانست با علی دایی سرنوشتی بهتر از آنچه که در فصل های گذشته پیدا کرده بود، پیدا نخواهد کرد در نهایت همانطور که به نظر می‌ رسید با مدیرعامل اصفهانی پرسپولیس به توافق نرسید تا خیل عظیم هواداران پرسپولیس جدایی او را برنتابد. گروهی معتقد بودند که وابستگی های علیرضا رحیمی به سپاهان باعث شده تا او مذاکرات با خلعتبری را جدی نگیرد و زمینه های حضور این بازیکن را در تیم سابقش سپاهان فراهم کند و گروهی دیگر این اعتقاد را داشتند که خود خلعتبری دلش با پرسپولیس نبود و دوست داشت به تیم سابقش سپاهان بپیوندد. اما هر چه بود هواداران پرسپولیس این اعتقاد کلی را داشتند که اگر علی دایی می‌ خواست و دلواپسی های خلعتبری را برطرف می‌ کرد شاید پرسپولیس با مبلغ درخواستی خلعتبری به توافق می‌ رسید و او همچنان در این تیم می‌ ماند. اما احتمال بالا رفتن هزینه های پرسپولیس از سقف قرارداد 18 میلیاردی تعیین شده از سوی سازمان لیگ به واسطه مبلغ بالای علی دایی و چند بازیکن پرسپولیس باعث شد تا در نهایت خلعتبری هم به سرنوشت سیدجلال حسینی دچار شده و از این پرسپولیس جدا شود. بی گمان رویارویی او با بازیکنان پرسپولیس و هواداران این تیم در روز جمعه یکی از سوژه های داغ ال کلاسیکوی ایرانی خواهد بود.(ورزش سه)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر