عالیشاه و مکانی از علت تساوی مقابل نفت مسجد سلیمان می گویند

پاسخ بازیکنان پرسپولیس به یک اتهام

جام جم ورزشی: سه‌شنبه هفته قبل اعلام شد دایی از سمت سرمربیگری کنار گذاشته شده و چهارشنبه بر سر تمرینات تیم حاضر شد تا با بازیکنان تیمش خداحافظی کند. پس از آن ماجراهای ملودرامی که در رختکن رخ داد و اشک آقای گل جهان را هم درآورد، بازی جمعه شب پرسپولیس واقعا دیدن داشت.
کد خبر: ۷۱۸۰۰۸
پاسخ بازیکنان پرسپولیس به یک اتهام
جمعه شب و در ورزشگاه آزادی بازیکنان پرسپولیس گرچه سعی می‌کردند فارغ از اتفاقات رخ داده حول و حوش نیمکت مربیگری تیم‌شان در زمین بی‌خیال بازی کنند، اما همه دارای این توان نبودند و بازی بد برخی بازیکنان آنها را با این شائبه بین برخی هواداران مواجه کرد که آن چند نفر در حمایت از علی دایی بازی همیشگی‌شان را درون میدان ارائه نمی‌کنند. یکی از آنها امید عالیشاه از بهترین بازیکنان پرسپولیس در هفته‌های پیش از بازی با نفت مسجد سلیمان بود. او این موضوع را به هیچ عنوان نمی‌پذیرد: «درست است که من بازی همیشگی‌ام را نکردم و این را با تمام وجود می‌پذیرم و از همه هواداران تیم هم عذرخواهی می‌کنم، اما باور کنید شرایطی که برای من و در وجود من بود هم مثل همیشه نبود.»

عالیشاه که با جام جم صحبت می کرد ، نقبی به هفته‌های گذشته زد: «من همیشه یکی دو روز قبل از بازی تمرکز می‌کردم و آماده می‌شدم تا بتوانم بهترین عملکردم را در بازی داشته باشم، اما یکی دو روز قبل از بازی با مسجد سلیمان دیدید که چه بر سر تیم ما آمد.»

عالیشاه به انبوه پرسش‌های مردم اشاره کرد که چطور برای آینده پرسپولیس ابراز نگرانی یا برعکس ابراز خوشحالی می‌کردند: «هر طرف می‌رفتم با این که چه اتفاقی رخ خواهد داد مواجه بودم و مورد سوال طرفداران تیم قرار می‌گرفتم. من در این سال‌ها با علی دایی کار کرده بودم و خیلی برایم سخت بود که به این شکل و بدون آمادگی از او جدا شوم. گاهی اوقات شما با نزدیک‌شدن به پایان فصل خود را برای این قبیل مسائل روحی روانی آماده می‌کنید، اما من اصلا آمادگی این را نداشتم و شاید این یک نقطه ضعف هم برایم باشد که باید آن را در خودم از بین ببرم، اما در بازی با نفت مشخص شد که تأثیرش را روی من گذاشته است.»

نفر بعدی سوشا مکانی بود که البته او ظرف کمتر از 24 ساعت مسائل را به شکلی مشخص رد کرد و از هواداران و مسئولان باشگاهش عذر خواست. مکانی، جمعه شب گذشته در مصاحبه‌ای جنجالی این شائبه را برای هواداران پرسپولیس به وجود آورد که شاید او در حمایت از علی دایی قصد برهم‌زدن آرامش تیم را دارد موضوعی که او در گفت و گو با جام جم آن را تکذیب می کند : «من برای نیمکت نشینی به پرسپولیس نیامدم و اگر این گونه بود در خانه‌مان می‌ماندم.» همین یکی دو جمله کافی بود که او هم در میان بازیکنان نزدیک به دایی قرار بگیرد. البته اصل ماجرا به عالیشاه و البته نفر سوم یعنی رضا حقیقی مربوط می‌شد که در حین برگزاری بازی از سوی هواداران یک نقطه از ورزشگاه مورد هجمه قرار گرفت.

حقیقی می‌گفت: کاملا مشخص بود که آن شعارها از کدام قسمت از ورزشگاه سر داده شده است.

عالیشاه هم همین را تائید کرد: می‌دانستم که شعارها از کجای ورزشگاه است و خدا را شاهد می‌گیرم که من تمام سعی‌ام را کردم تا بازی همیشگی‌ام را انجام دهم و نمی‌دانم تا چه اندازه در این کار موفق بودم ولی این را اعلام می‌کنم که به لحاظ روحی در سطح همیشه نبودم.

حقیقی و عالیشاه هر دو، این شایعه و شائبه که دایی از آنها خواسته باشد تا مثل همیشه بازی نکنند، رد کردند. رضا می‌گفت: هرگز چنین صحبتی از سوی علی دایی مطرح نشده و نمی‌دانم که این شایعات چرا و چطور بر سر زبان‌ها افتاد. آنهایی که دایی و من را می‌شناسند می‌دانند که نه دایی چنین اخلاقی دارد نه من به کسی اجازه می‌دهم که چنین خواسته‌ای را با من مطرح کند.

امید هم شبیه رضا حرف زد: «آنهایی که علی دایی را می‌شناسند هرگز این حرف‌ها را قبول نمی‌کنند. دایی یک فوتبالی باشخصیت و تحصیلکرده است که هرگز این وصله‌ها به او نمی‌چسبد. من هم برای خانواده‌ام نان حلال به خانه می‌برم و هرگز در تیمی که غیر از خودم 10، 20 نفر دیگر هم بازی می‌کنند دست به چنین کارهایی نمی‌زنم و آنهایی که پشت سر من این شایعات را ساخته‌اند، به خدا واگذار می‌کنم.»سوشا هم با تکذیبی‌هایی که خودش آن را اعلام کرد قبل از قوت گرفتن این شایعات به همه مسائل پایان داد: «من نباید در آن شرایط آن حرف‌ها را می‌زدم و از همه هواداران و مسئولان باشگاه عذرخواهی می‌کنم. مردم باید از من بپذیرند که وقتی آن حرف‌ها را زدم که بابت اتفاقات 48 ساعت گذشته‌اش و بازی که در تهران مساوی کرده بودیم عصبانی بودم و البته این هم خودش نوعی توجیه است، اما این که من در حمایت از علی دایی می‌خواستم نظم تیمی را به هم بریزم، به هیچ عنوان نمی‌پذیرم. سوشا شاید گاهی در تیم‌های قبلی کارهایی کرده باشد، اما در حق تیمش هرگز نامردی نمی‌کند.»

ناگفته نماند شعارهایی که علیه این بازیکنان در جریان بازی سرداده شده بود از سوی سکوهایی بود که حدود هزار نفر آنجا نشسته بودند.

محمدرضا مدنی/جام‌جم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها