رکورد زدن که حتما نباید با دارا بودن بیشترین مشاغل اتفاق بیفتد که سابق بر این در کمال مهرورزی، گاهی اتفاق می‌افتاد و عزیزانی از اهل تمیز، همزمان چند شغل دولتی و غیردولتی داشتند؛ چنان‌که شاید خودشان نیز تعداد دقیق آن را در خاطر نداشتند. ایشان انگار که می‌خواستند در عمل، مراتب دانایی، توانایی، دارندگی و برازندگی خود را به نمایش عمومی بگذارند. نمی‌خواستند مخفی بماند.
کد خبر: ۷۱۲۳۷۴
من استعفا می‌دهم پس هستم!

ـ مخفی نماناد که بودند و هستند عزیزانی هم که همزمان دچار چند نوع بیکاری بودند و هستند! (این مطلب را یکی از جوانان آشنای ما گفت که یک مدتی است دارد زیردست دایی‌اش کار می‌کند. دایی وی کارش این است که روزها دنبال آگهی استخدام در روزنامه‌ها می‌گردد. شب‌ها البته استراحت می‌کند که از پا درنیاید.)

حالا از عجایب دولت فعلی یکی این‌که بعضی از عزیزان را باید به زور، کار دستشان بدهی!... سرت را برمی‌گردانی، از کار خود کناره‌گیری می‌کنند.

روشن و شفاف صحبت کنیم که دلتان به هزار جا نرود. حتما آقای دکتر محمدعلی نجفی را که زمانی در دولت‌های پیشین و در گذشته، برای خودش وزیر محترم آموزش و پرورش بود؛ بخوبی می‌شناسید و به این آشنایی با ایشان افتخار می‌کنید.

آقای نجفی عزیز مدتی است که هر چند وقت به چند وقت، از یک شغل شریفی کناره‌گیری می‌کند و به اصطلاح استعفا می‌دهد.

اولین استعفای تاریخی ایشان، از حضور در شورای شهر تهران بود که علتش را لابد خودشان بهتر می‌داند و ما فضولی نمی‌کنیم.

وقت این کارها را هم نداریم. دومین استعفای مشارالیه نیز از ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود؛ جایی که ظاهرا خیلی هم خوش‌آب و هواست و بد نیست. حداقل جنبه گردشگری‌اش!

و اما جدیدترین استعفای این عزیز تازه‌مستعفا، کناره‌گیری از دبیری ستاد هماهنگی اقتصاد دولت است که همین چند روز پیش اتفاق افتاد و یک استعفای دیگر را نیز در پرونده این سال‌های ایشان ثبت کرد.

خبرگزاری مهر، چرتکه برداشته، حساب کرده، دیده که آقای نجفی هر 124 روز یک بار استعفا داده‌اند.

برخی سایت‌ها هم برای همین مسائل به ایشان لقب «مرد استعفای دولت» اعطا کرده‌اند. نام نهادن، خرج ندارد که!

بسته پیشنهادی: قصد دخالت یا تجسس از علت این استعفاهای داده شده و چون و چرایی در آن را ندارم؛ زیرا اصلا به ما مربوط نیست. تازه به ایشان، ارادت هم داریم.

فلذا کار خیلی مشکل است و با کمال احتیاط و مراقبت لازم، رهنمودهای ارزنده‌ای را در حاشیه تقدیم می‌کنیم:

1ـ استعفا ممنوع: دولت تا اطلاع ثانوی، آقای نجفی را ممنوع‌الاستعفا کند. هیچ استبعادی ندارد که برای رکوردشکنی بیشتر (در حد ثبت در کتاب گینس)، عنقریب ایشان در یک عملیات غافلگیرانه، اقدام به انصراف از ادامه سرپرستی وزارت علوم دهد؛ زیرا اگر وزیر قبلی این وزارتخانه در معرض استیضاح بود، ایشان بیشتر در خطر استعفا هستند.

2ـ مدیریت مشروط: منبعد، هرجا که قرار است از توانایی‌های آقای نجفی در یک پست و سمت جدید مدیریتی استفاده شود، حتما مسئولان رده بالاتر، در ضمن شرایط تصدی پست جدید و اعلام حکم ایشان، اصل عدم استعفا تا حداقل چهار سال متمادی را در شرایط استخدام و به‌کارگیری ایشان قید کنند. نیروی خوب را نباید الکی از دست داد. حالا با استیضاح، مساله‌ای نیست؛ یک حق قانونی است.

رضا رفیع

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها