jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۶۹۸۴۹۷   ۳۱ تير ۱۳۹۳  |  ۱۸:۵۸

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از معوقات بانکی به نظام بانکی کشور بازگشت داده شده است.

۳۱۰۰ میلیارد تومان بدهی های معوقه به بانکها بازگشت

مصطفی افضلی فرد در گفت و گو با واحد مرکزی خبر با اعلام این خبر افزود: مبلغ هزار و 500 میلیارد تومان از معوقات بانکی نیز با حضور مدیران بانک ها و بدهکاران در کمیسیون اصل 90 تعیین تکلیف شد تا حداکثر ظرف 20 روز آینده به نظام بانکی کشور بازگشت داده شود.

وی با اشاره به 80 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در کل کشور گفت: کمیسیون اصل 90 از این میزان برای بازگشت 25 هزار میلیارد تومان از معوقات به نظام بانکی ظرف شش ماه برنامه ریزی کرده است و پس از آن بقیه مطالبات را پیگیری خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره مبلغ بدهکاران بانکی که کمیسیون درباره آن ورود کرده است گفت: کمیسیون اصل 90 هم اکنون بدهکاران بالای یکصد میلیارد تومانی را هدف گذاری کرده است که این بدهکاران نیز تاکنون هماهنگی داشته اند و علاقمند نیستند تا پرونده شان به دستگاه قضا ارجاع شود.

افضلی فرد گفت: معوقات بانکی تبعیض آشکاری است و از سوی دیگر به نظام اقتصادی کشور آسیب می زند بنابراین کمیسیون اصل 90 این مسئله را به طور جدی پیگیری خواهد کرد تا معوقات به نظام بانکی بازگشت داده شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر