jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۶۹۵۴۴۰   ۲۲ تير ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۱

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست خواف در خراسان رضوی از دریده شدن 24 گوسفند توسط یک پلنگ خبر داد و گفت: این پلنگ شنبه شب با حمله به آغل گوسفندان در روستای دردوی این شهرستان، باعث تلف شدن 24 رأس گوسفند شد.

یک قلاده پلنگ 24 راس گوسفند را در خواف درید

عباس طاهریان با بیان این‌که این چندمین بار است که پلنگ با حمله به گوسفندان باعث ایجاد خسارات می‌شود، افزود: خشکسالی‌های مکرر دهه اخیر، فعالیت‌های صنعتی و معدنی در منطقه، تخریب زیستگاه‌ها و کاهش چشمگیر منابع غذایی، به حمله درندگان از جمله پلنگ به احشام منجر شده است.

وی با تأکید بر حفظ گونه ارزشمند پلنگ در منطقه تصریح کرد: پس از این حادثه، گروهی از مأموران یگان حفاظت محیط زیست خواف در محل مستقر و با پلنگ روبه‌رو شدند، اما متأسفانه به دلیل تاریکی مطلق هوا، امکان تصویربرداری از پلنگ میسر نشد.

طاهریان یادآور شد: براساس شواهد و اظهارات بومیان، یک قلاده توله پلنگ نیز در همان حوالی مشاهده شده که آموزش‌های زیست محیطی به روستاییان برای جلوگیری از آسیب رساندن به توله پلنگ در حال ارائه است.

رئیس حفاظت محیط‌زیست خواف از مسئولان خواست با توجه به خسارات سنگینی که این پلنگ به دامداران منطقه وارد کرده است و تنها راه معیشت این افراد دامداری است، در خصوص جبران خسارت دامداران چاره‌اندیشی شود تا مبادا روستاییان برای پیشگیری از حوادث احتمالی آینده و دریده شدن بیشتر گوسفندان برای کشتن این پلنگ اقدام کنند.‌ (واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.