اگرچه شنیدن مکرر اخبار آتش‌سوزی در جنگل‌ها، قطع درختان و نابودی آنها بر اثر خشکسالی و آفت‌زدگی، دردناک و نگران‌کننده است، اما در کنار آن شنیدن اخباری که حکایت از جبران این مشکل دارد، بویژه اگر همراه با ابتکار و خلاقیت باشد، شیرین است؛ اخباری که گهگاه از گوشه و کنار کشور به گوش می‌رسد.
کد خبر: ۶۹۵۱۹۵
عروس و دامادهای تبریزی درخت می‌کارند

یکی از این اقدامات مبتکرانه در راستای احیای طبیعت قرار است بزودی با ساخت فضای سبزی به نام «بوستان پیوند» در شهر تبریز به اجرا درآید.

بوستان پیوند که شهردار تبریز نوید ساخت آن را طی چهار ماه آینده می‌دهد، قرار است علاوه بر این‌که مکانی برای گذران اوقات فراغت تبریزی‌ها باشد، به آموزشگاهی برای فرهنگسازی و تشویق مردم بویژه جوانان به حفظ و نگهداری طبیعت و احیای آن تبدیل شود.

«بوستان پیوند» همان‌طور که از اسمش پیداست، به نوعی به حضور زوج‌های جوان اشاره می‌کند؛ زوج‌هایی که قرار است از این پس با حضور در این پارک و کاشت درخت، جشن ازدواج خود را با همراهی با طبیعت و محیط‌زیست آغاز کنند.

براساس این برنامه هر یک از زوجین در فضایی که برای این کار در نظر گرفته شده، یک درخت خواهد کاشت.

شهردار تبریز هدف از این کار را ترویج سنت حسنه درختکاری و احترام به این فرهنگ پسندیده عنوان می‌کند و می‌گوید: هر کدام از عروس و داماد‌ها درختی می‌کارند تا به یاد داشته باشند که در بهترین روز زندگی‌شان درختی کاشته‌اند و زندگی مشترک خود را با کاشت درخت و زندگی بخشیدن به طبیعت آغاز کرده‌اند.

به گفته وی، این پارک با وسعت بیش از یکصد هکتار در بالای پارک آبشار تبریز اکنون در دست احداث است و 20 هکتار آن به عنوان بوستان پیوند اختصاص یافته است.

فاطمه مرادزاده - گروه ایران

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها