jamejamsima
سیما چهره کد خبر: ۶۹۴۴۸۴   ۲۰ تير ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۶

باخت عجیب و غریب تیم فوتبال برزیل در برابر آلمان با نتیجه 7-1 سبب ساز آن شده است که علاوه بر کارشناسان فوتبال، اهالی هنر هم نسبت به آن واکنش نشان دهند.

داستان کوتاه «سروش صحت» با موضوع باخت برزیل

سروش صحت نیز به همین بهانه «تاکسی نگاری اش در اعتماد» را اختصاص داده به مروری بر واکنشهای مسافران یک تاکسی درباره این باخت.

صحت در بخشی از این تاکسی نگاری به صراحت طعنه ای هم زده به تیم برزیل که در برابر آلمان، لوله شده است. متن یادداشت او را در ادامه می خوانید:

اگه نیمار بود اونوقت 7-2 می باخت

همه جا صحبت از نتیجه بازی فوتبال برزیل با آلمان است. خانمی که روی صندلی جلو نشسته بود گفت: «خیلی عجیبه‌ها الجزایر داشت آلمان را می‌برد، بعد آلمان بیاد اینجوری برزیل را ببره» مرد میانسالی که عقب نشسته بود گفت: «برزیل نباخت، لوله شد.» پسر جوانی که کنار مرد نشسته بود گفت: «تازه نیمه دوم آلمانیا ول کردن والا 10، 12 تا زده بودن» مرد لاغری که کنار پسر بود، گفت: «اگه نیمار بود اینجوری نمی‌شد» جوان گفت: «اون موقع هفت دو می‌باختن»

کلی زحمت بکشی که بزرگ‌ترین شکست تاریخ‌ات تو کشور خودت، جلوی چشم مردم خودت باشه

مرد میانسال گفت: «این تو تاریخ جام جهانی می‌مونه» پسر جوان گفت: «معلومه که می‌مونه... سنگین‌ترین شکست تاریخ برزیل، سنگین‌ترین نتیجه تاریخ نیمه نهایی، اصلا هزار تا چیزش سنگین‌ترین بود.» خانمی که جلو نشسته بود گفت: «خیلی عجیبه‌ها استادیوم بسازی، خرج و مخارج بکنی، زحمت بکشی که بزرگ‌ترین شکست تاریخ‌ات تو کشور خودت، جلوی چشم مردم خودت باشه... خیلی دلم برای برزیل سوخت.» راننده تاکسی پیر بود و چیزی نمی‌گفت. پسر جوان از راننده پرسید: «به نظر شما عجیب نبود؟» راننده گفت: «من دیگه هیچی به نظرم عجیب نیست...» (سینماپلاس به نقل از اعتماد)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها