jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۹۳۹۲۰ ۱۸ تير ۱۳۹۳  |  ۱۴:۰۱

با افزایش نرخ چاقی تقاضا‌ها برای دستیابی به وسایل آشپزخانه که شمارش کالری را راحت می‌کنند، بالا رفته است؛ از همین رو یک شرکت آمریکایی نمونه اولیه مایکروویوی را ساخته است که می‌تواند تعداد کالری‌های غذا را بشمارد.

ماکروویویی که کالری غذا را اندازه می‌گیرد+عکس

جام جم سرا: نسخه اولیه این دستگاه که توسط شرکت «جنرال الکتریک» ساخته شده است از امواج مایکروویو استفاده می‌کند؛ بطوریکه این امواج را در غذا عبور داده و چربی و آب غذا و در نتیجه کالری آن را می‌شمارد.

این دستگاه با انتشار امواج مایکروویو، خصیصه‌های خاص غذایی را بر اساس چگونگی عبور امواج از درون غذا در زمانی که با مولکول‌های چربی یا آب روبرو می‌شود، تشخیص می‌دهد. با این وجود، این دستگاه امواج کافی برای پخت غذا منتشر نمی‌کند.
به نقل از ایرنا، دستگاه مذکور کالری موجود در غذا را با استفاده از یک معادله منحصر به فرد که محققان این شرکت در عرض سه سال ابداع کردند، می‌شمارد. در این معادله با محاسبه شمارش چربی و آب، ارزش غذایی مابقی ماده غذایی محاسبه می‌شود. این دستگاه نیازی ندارد که ترکیب پروتیین‌ها، کربوهیدرات‌ها و قند‌ها را بداند زیرا در این معادله به آن‌ها پرداخته می‌شود اما چگونگی پرداختن به آن‌ها در این معامله فاش نشده است.

هنوز معلوم نیست که این دستگاه چه زمانی و با چه قیمتی به بازار عرضه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر