حدود 2 سال است که از همسرم به خاطر دخالت های خانواده اش جدا شدم حالا برگشته است و تقاضای ازدواج مجدد آن هم به صورت موقت دارد و اصلا برای عقد دائم رضایت نمی دهد چون می خواهد ازدواجمان از خانواده اش مخفی بماند. خیلی هم ابراز علاقه می کند ولی باور نمی کنم، نمی دانم حق و حقوقات قانونی و شرعی زن در ازدواج موقت و دائم چه فرقی با هم دارد.
کد خبر: ۶۸۵۴۹۳

جام جم سرا: شما علت طلاق خود را تنها دخالت های خانواده همسرتان ذکر کرده و از نقش همسرتان در این امر صحبتی به میان نیاورده اید. درحالی که به نظر منطقی نمی رسد به داستان طلاق شما فقط از این زاویه نگاه کنیم. چون احتمالا شما از همسرتان صرفا به خاطر رفتارهای خانواده اش جدا نشده اید. شاید در این مسئله از همسرتان نیز انتظاراتی داشته اید و او آن ها را برآورده نکرده است. مثلا دوست داشتید او مدیریت بیشتری بر روابط خود و خانواده اش می داشت و یا حریم شخصی زندگی تان بیشتر محفوظ می ماند و...

هدف از ذکر این مطالب این است که می خواهم توجه شما را به نقش همسرتان در زندگی گذشته تان جلب کنم. اینکه به هرحال شما دو نفر نتوانستید در مقطعی از زندگی با یکدیگر ادامه دهید که این می تواند به دلایل متفاوتی باشد از جمله این که قادر به حل مشکلات با یاری هم نبودید.

سوال من از شما این است که حالا بعد از گذشت 2 سال از جدایی شما و بازگشت همسر سابقتان، چه چیز در او دیده اید که به این فکر افتاده اید که شاید بتوانید دوباره و آن هم به شکل موقت شروع کنید؟ ابراز علاقه زیاد او؟ آیا مشکل شما در گذشته عدم ابراز احساسات از سوی وی بوده است؟ توجه داشته باشید که شما در گذشته به خاطر دخالت های خانواده همسرتان (طبق گفته خودتان) و نیز احتمالا نقش نه چندان پر رنگ همسرتان در این رابطه از وی جدا شدید و حالا نیز گویی همسر سابقتان می خواهد همان رویه را به شکل دیگری یعنی با پنهان ماندن ازدواج تان ادامه دهد.

از سوی دیگر 2 مسئله مهم در خواسته همسر سابق شما دیده می شود: با من باش اما موقت و مخفیانه! که هیچ کدام از این خواسته ها معقول و منطقی به نظر نمی رسند. توجه اصلی شما باید به این دو مسئله مهم متمرکز باشد و نه این که صرفا به دنبال حق و حقوق قانونی و شرعی خود باشید (البته در این زمینه نیز می توانید اطلاعات بیشتری را از یک وکیل متبحر جویا شوید).

اگر قرار است زندگی جدیدی با همسر سابقتان تشکیل دهید حتما باید بررسی های عمیقی انجام دهید تا مطمئن شوید آنچه که در گذشته برای شما آزاردهنده و غیرقابل تحمل بوده است، به نوعی رفع شده است اگر بعد از بررسی های لازم به این نتیجه رسیدید که کاستی های سابق وجود ندارد و شما واقعا به ادامه زندگی با وی تمایل دارید و اگر ادعای همسر سابقتان این است که به شما علاقه زیادی دارد، از او بخواهید به هر شکلی که شده این مسئله را با خانواده اش مطرح و آن ها را مطلع سازد تا به این شکل هم شما از حاشیه امن تری برای آغاز زندگی برخوردار شوید و هم بدین شکل گزینه ازدواج موقت به خودی خود منتفی شود. من حتما به شما توصیه می کنم قبل از اتخاذ هر گونه تصمیمی با یک روانشناس آگاه مشورت کنید.

ازدواج موقت تبعات بسیاری را می تواند برای شما به همراه داشته باشد که از مهم ترین آن ها می توان به نداشتن امنیت روانی در زندگی و احتمالا عدم تعهد کامل طرفین به یکدیگر اشاره کرد. ضمن این که چنین انتخابی به خصوص برای خانم ها زمینه ازدواج آینده را با دشواری روبه رو می سازد.(آسیه امیدوار طهرانی- کارشناس ارشد روانشناسی/خراسان)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها