jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۶۴۳۷۶   ۳۰ فروردين ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۵

مرد جنایتکار که بهترین دوست خود را به خاطر طلب ۸۰ میلیون تومانی به قتل رسانده بود، کنار قبر مادرش به کرده خویش اعتراف کرد و سپس دست به خودکشی زد.

جام جم سرا:
ساعت سه بامداد ۱۷ فروردین امسال از طریق مرکز فوریتهای پلیسی۱۱۰ یک فقره کشف جسد در اتوبان خرازی - بلوار پژوهش، در داخل جوی آب به کلانتری۱۸۱ عوارضی اعلام شد.
با حضور مأموران در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد جسد متعلق به مردی نا‌شناس، فاقد هرگونه مدارک شناسایی، حدوداً ۶۰ ساله، پیچیده در داخل پرده و بسته شده با طناب است که با ضربات متعدد جسم تیز به قتل رسیده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور قاضی رودگر، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

به نقل از مهر، در شرایطی که تحقیقات برای شناسایی هویت جسد نا‌شناس در دستور کار کارآگاهان قرار داشت و برابر سوابق ثبت شده در سیستم جامع پلیس که هیچگونه شکایتی نیز در خصوص اعلام فقدان با مشخصات جسد کشف شده اعلام نشده بود، ۲۵ فروردین از طریق کلانتری ۲۰۵ شهید مصطفی خمینی به اداره دهم پلیس آگاهی اعلام شد که در بازرسی بدنی فردی که قصد خودکشی در داخل بهشت زهرا را داشته و از سوی مردم به بیمارستان منتقل شده، کاغذی در قالب وصیت نامه پیدا شده که خود را قاتل یکی از دوستانش معرفی کرده و مدعی شده جسد را در غرب تهران‌‌ رها کرده است.

با توجه به خبر اعلام شده به اداره دهم پلیس آگاهی، کارآگاهان با حضور در بیمارستان به تحقیقات از این فرد به نام سیروس ۴۰ ساله پرداختند. با توجه به اعترافات سیروس، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت جسد نا‌شناس به نام سعید ۵۵ ساله، ساکن خیابان آفریقا شدند که بر اساس اطلاعات به دست آمده تشکیل خانواده نداده بود و تنها برادرش نیز در خارج از کشور زندگی می‌کند.

متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: از حدود ۱۵ سال پیش با سعید دوست هستم و بواسطه اینکه هر دو نفر مجرد هستیم ارتباط بسیار نزدیکی با یکدیگر داشتیم تا اینکه در سال ۸۲ مبلغ ۸۰ میلیون تومان از سعید قرض گرفتم و به علت عدم توانایی در بازپرداخت این مبلغ، او از من شکایت کرد و به مدت دو سال به زندان افتادم. پس از گذشت دو سال، سعید به صورت «یوم الادا» رضایت داد و من از زندان آزاد شدم. همچنان باهم دوست بودیم تا اینکه سعید درخواست طلب خود را مطرح کرد.

متهم در خصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه ۱۶ فروردین قرار بود تا به همراه سعید، برای دید و بازدید به منزل یکی از دوستان مشترک در کرج برویم. حدود ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه، در اتوبان شهید خرازی در مسیر حرکت به سمت کرج بودیم که دوباره بر سر طلب سعید با یکدیگر بحث کردیم. در حالیکه عصبانی شده بودم، از سعید خواستم تا ماشین را نگهدارد و من در یکی از خیابان‌های فرعی از ماشین پیاده و حدودا ۵ دقیقه‌ای پیاده روی کردم. در این زمان، سعید برای دلجویی نزد من آمد و دو نفری در نزدیکی یک تپه نشسته و مدتی باهم صحبت کردیم اما پس از دقایقی دوباره با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردیم. درحالیکه کنترل خود را از دست داده بودم، این بار با سنگ ضربه‌ای به سر سعید زدم که بر روی زمین افتاد و بلافاصله با چاقویی که همراه داشتم، چندین ضربه به سعید زدم.

متهم در خصوص نحوه‌‌ رها کردن جسد مقتول به کارآگاهان گفت: پس از بازگشت به حالت طبیعی، ابتدا تمامی مدارک شناسایی سعید را برداشتم تا قابل شناسایی نباشد. سپس جسد را در داخل پرده‌ای گذاشتم که سعید قصد تعمیر آنرا داشت. پس از قرار دادن جسد در داخل پرده و بسته بندی آن با طناب، به سرعت سوار ماشین شده و به سمت قزوین حرکت کردم. قصد داشتم تا جسد را در شهرستان قزوین‌‌ رها کنم که در بین راه به سمت هشتگرد کرج تغییر مسیر دادم اما محل مناسبی برای‌‌ رها کردن جسد پیدا نکردم و دوباره به سمت تهران بازگشتم. حدود ساعت ۹ شب شده بود که در تاریکی شب و در بلوار شهید خرازی جسد را از ماشین پیاده و در داخل جوی آب قرار دادم.

متهم درباره اقدام به خودکشی و تنظیم وصیت نامه و معرفی خود به عنوان قاتل نیز به کارآگاهان گفت: پس از‌‌ رها کردن جسد خودرو سعید را در منطقه ولنجک در یکی از کوچه‌های فرعی پارک کرده و خودم به شهرستان رفتم. حدودا یک هفته بعد به تهران آمدم و خودرو سعید را از ولنجک برداشته و به بهشت زهرا رفتم. ابتدا به زیارت قبر مادرم رفتم و در حالیکه از قبل تصمیم به خودکشی گرفته بودم، در همانجا وصیت نامه‌ای تنظیم و خود را قاتل بهترین دوست خود معرفی کردم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها