jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۵۵۷۹۶   ۲۴ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۳:۲۹

در ۱۳ سالگی، مثل همه نوجوانان دیگر غرق در دنیای مُد بودم. هر لباسی که می‌خریدم، سعی می‌کردم روی آخرین مد باشد. دوست داشتم زیبا و امروزی به نظر برسم و خیلی وقت‌ها هم نسبتاً زیاد پیش می‌رفتم. با همان لباس‌ها سوار دوچرخه‌ام می‌شدم و در محل گشت می‌زدم. واقعاً فاجعه بود. با این حال، پدرم فکر می‌کرد که من واقعاً زیبا هستم. اگر راستش را بخواهید، او اشتباه می‌کرد و باید به من می‌گفت که کمی سنگین‌تر لباس بپوشم.

۵ قانون برای پدرانی که دختر دارند

پدر من همیشه فکر می‌کرد که من فوق‌العاده زیبا هستم. کار من هم شده بود که لباس‌های مختلف را مثل مانکن‌ها برایش می‌پوشیدم و هرچقدر هم که آن لباس مسخره بود، او با تعجب می‌گفت، «وای! تو فوق‌العاده‌ای دخترم».

اما نظر من درمورد خودم کمی فرق می‌کرد. من هم مثل هر دختر نوجوان دیگر تقریباً از خودم متنفر بودم. اما در عمق وجودم می‌دانستم که باید دوست داشته شوم. چون پدرم واقعاً عاشق من بود.

آقایان عزیز! شما مهمترین فرد در زندگی دخترتان هستید. هیچکس حتی مادر، دوستان، نامزد و معلم‌هایشان به اندازه شما مهم نیستند. هیچ رابطه‌ای مهمتر از رابطه شما با او نیست. شخصیت او بعنوان یک زن در بزرگسالی تا حد زیادی به طریقه برخورد شما با او بستگی دارد. به همین دلیل است که می‌خواهم ۵ اصل برای رفتار شما با دخترانتان مطرح کنم.

۱. دوستش داشته باشید.

می‌دانم که این خیلی بدیهی است و نیازی به گفتن آن نیست. اما آقایان باید طوری دخترتان را دوست داشته باشید که انگار زندگی‌تان به او وابسته است. چون برای او همینطور است.

امیدوارم که به نظر شما دخترتان زیباترین، باهوش‌ترین و باارزش‌ترین دختر روی زمین باشد اما اگر اینطور نیست، یاد بگیرید که او را اینطور ببینید. عشق یک احساس نیست، یک انتخاب است. اگر شما تصور نکنید که دخترتان (چه هنوز جنینی در شکم همسرتان باشد و چه زنی ۶۰ ساله) فوق‌العاده است، یاد بگیرید که چطور اینطور فکر کنید. لیستی از همه خصوصیات مثبت او که دوست دارید تهیه کنید. آلبوم عکس‌های او را از کودکی تا بزرگی نگاه کنید و ببینید چطور رشد کرده است. همه خاطرات خوبتان با او را بنویسید. هر روز برایش دعا کنید.

اگر دخترتان اذیتتان کرده و دلتان را شکسته، از شما توقع دارم که گذشت کنید. دوست داشتن یک دختر نوجوان کله‌شق کار سختی است می‌دانم. این فقط یک احساس نیست، یک جنگ تمام‌نشدنی برای لذت بخشیدن به موجودی است که خلق کرده‌اید. هر کاری از دستتان برمی‌آید برای دوست داشتن این دختر انجام دهید. چون اگر این کار را نکنید، او کس دیگری را برای این کار پیدا خواهد کرد.

۲. به او بگویید که دوستش دارید.

مهم نیست که فکر می‌کنید این را می‌داند. به او بگویید. هر روز این را به او بگویید. هیچوقت شنیدن آن برای یک زن کافی نیست. این برای آن است که اگر دخترتان روزی احساس کرد که هیچکس او را دوست ندارد و نتوانست با هیچ جنس مخالفی وارد رابطه شود، ته دل خود بداند که شما دوستش دارید. همه زن‌ها به این نیاز دارند. اگر شما به دخترتان این عشق را ندهید، هر کاری که از دستش برآید انجام می‌دهد تا آن را از مرد دیگری بگیرد.

پس به او بگویید که دوستش دارید. اما این کار را به هزاران روش مختلف انجام دهید. به او بگویید که بسیار زیباست. بگویید که این لباس چقدر به او می‌آید یا شعری که نوشته است چقدر زیباست. لازم نیست تحسین‌های شما فقط محدود به ظاهر او شود اما تایید ظاهر برای دخترها اهمیت زیادی دارد. او باید بداند که عشق شما به او فقط بخاطر گرفتن نمرات بالا در مدرسه نیست. هیچوقت حتی پشت سرش درمورد او بدگویی نکنید. یا حرف‌های مثبت و سازنده بزنید یا اصلاً حرفی نزنید.

برای او گل بخرید. برایش نامه بنویسید. اگر می‌توانید حتی برایش شعر بگویید. گاهی اوقات فقط به چشمانش نگاه کنید و بگویید دقیقاً همان چیزی است که همیشه دوست داشتید باشد. وقتی کوچک است با گفتن این حرف بغلتان می‌کند. وقتی نوجوان می‌شود احتمالاً سرش را پایین می‌اندازد و گونه‌هایش سرخ می‌شود. اما این کلمات زندگی او را تغییر می‌دهد. او باید بداند که همیشه و تا ابد دوستش دارید.

۳. به او نشان دهید که دوستش دارید.

اگر دوست داشتنتان را به او نشان ندهید هرچقدر هم که آن را بر زبان بیاورید کافی نخواهد بود. وقتی کوچک است او را در آغوش بگیرید، حتی اگر خیلی اهل بغل کردن نیستید. اگر می‌خواهد همه جا او را با خودتان ببرید. همه چیز را به او نشان دهید. هر بازی که می‌خواهد بکند، هر جایی که می‌خواهد برود، با او همراه شوید. هیچ جلسه کاری آنقدرها مهم نیست. هر چیزی که لازم است را برای او کنسل کنید. هیچ چیز مهمتر از این نیست که کنار او باشید. هیچوقت نمی‌دانید تا چه زمان پیش او خواهید بود.

تنها با او بیرون بروید. به باغ‌وحش، موزه یا سینما بروید. وقتی بزرگتر می‌شود، او را برای مواجهه با عشق آموزش دهید. به او یاد بدهید که چطور باید رفتار کند. در روز به او تلفن کنید و با او حرف بزنید. با او مثل یک خانم رفتار کنید -- در را برایش باز کنید، وسایلش را حمل کنید ، … - بگذارید ببیند که رفتار یک آقا چطور باید باشد. متقاعدش کنید که برای مردان بی‌ارزش وقت نگذارد. وقتی شکایت می‌کند به حرف‌هایش گوش دهید. بیشتر زن‌ها فقط دوست دارند کسی به حرف‌هایشان گوش دهد نه اینکه مشکلاتشان را برایشان حل کند.

وقتی گریه می‌کند، در آغوشش بگیرید. پیشانی‌اش را ببوسید. برایش هدیه بگیرید اما سعی نکنید برایش عشق بخرید. لاستیک پنچر ماشینش را عوض کنید و به او یاد دهید که چطور باید روغن ماشینش را عوض کند. زمان‌هایی ممکن است برای او خسته‌کننده و بد باشد اما بگذارید یادش بماند که چقدر دوستش داشته‌اید. سعی کنید او را بشناسید و آنطور که دوست دارد دوستش داشته باشید. او به هیچ چیز دیگری جز این نیاز ندارد.

۴. مادرش را دوست بدارید.

همانطور که جان وودن می‌گوید، «بهترین کاری که یک پدر می‌تواند برای بچه‌هایش انجام دهد این است که مادرشان را دوست داشته باشد». رابطه‌ای که با مادر دخترتان دارید، پایه و اساس هر رابطه‌ای که بخواهد با یک مرد داشته باشد را شکل می‌دهد. او باید بداند که یک زن باید تحسین شده و از او مراقبت شود. به همین خاطر اگر سر همسرتان فریاد می‌کشید یا او را تحقیر می‌کنید، دست از این کار بردارید. شاید گاهی لازم باشد داد و بیداد اتفاق بیفتد اما این نباید جلو چشم دخترتان باشد. باید با همسرتان طوری رفتار کنید که دوست دارید دامادتان با دخترتان رفتار کند. اگر دوست ندارید دخترتان با مردی مثل شما ازدواج کند، مرد بهتری باشید.

اینکه به او نشان دهید با یک خانم چطور باید رفتار شود شامل عشق ورزیدن هم می‌شود. همسرتان را بیرون ببرید. هرازگاهی او را جلو فرزندانتان ببوسید. باید به فرزندتان نشان دهید که عشق میتواند یک ازدواج پردوام باشد. دختر شما باید ازدواج را اتفاقی زیبا و رمانتیک ببیند. او باید مطمئن شود که شاهزاده رویاهایش که با اسب سفید می‌آید فقط روزهای اول با کلمات عاشقانه او را بیدار نمی‌کند، بعد از آن هم هر روز چنین خواهد کرد. او لیاقتش را دارد که عشق‌های داستان‌های پریان را باور کند. همسرتان هم همینطور.

اگر از مادر دخترتان جدا شده‌اید، باز هم همیشه با احترام با او برخورد کنید و هیچوقت از او بدگویی نکنید. اگر مادر دخترتان فوت شده است و الان با زن دیگری زندگی می‌کنید، با او هم مثل یک ملکه رفتار کنید. اما برای دخترتان از عشقی که به مادرش داشته‌اید بگویید. او باید بداند که هر اتفاقی هم که بیفتد شما باز او را دوست خواهید داشت. مادر فرزندانتان شایسته این است که با او با احترام رفتار شود. اینکار را بخاطر فرزندانتان بکنید.

۵. همه زنان را دوست بدارید.

با همه زنان با احترام رفتار کنید. زن فروشنده، دختری که کنار دخترتان در پارک بازی می‌کند، زن سیاستمدار در تلویزیون و… اگر مشکل و اختلال جنسی دارید همین الان از متخصص کمک بگیرید. حتی اگر او هیچوقت این مسئله را متوجه نشود، پورنوگرافی باعث می‌شود نگاه شما به زنان متفاوت شود و او کم‌کم تصور خواهد کرد که مردان باید به زنان مثل یک شیء نگاه کنند. همیشه درمورد نکات مثبت زن‌ها حرف بزنید، و درمورد زیبایی آنها بگویید حتی اگر چاق و بی‌تناسب باشند. اگر تصور کنید که فقط دختران لاغر زیبا هستند، دخترتان حتی اگر متناسب باشد باز تصور خواهد کرد که چاق و زشت است.

با این کارها نه تنها برای روابط او با مردهای دیگر استاندارد تعیین می‌کنید، برای پدر بودن هم استاندارد می‌گذارید. پدر بودن چیزی نیست که بتوانید از آن شانه خالی کنید. اینکه پدر محبوب دخترتان باشید تلاش زیادی می‌خواهد اما شما از پس آن برمی‌آیید. هرچه که باشد می‌دانید که دخترتان ارزش اینهمه تلاش شما را دارد.|سلامت نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سها
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۴
زیبا و فوق العاده بود اما كو تا این فرهنگ جا بیافتد نعره هایی كه پدر خانواده جلو چشم دخترش بر سر زنش می كشد بدبینی های مردان نسبت به زنان و بودن مردان كنترل گر این احساس را به دختران می دهد كه زنان بدون تایید مردان ذاتا بدند و فقط زنانی خوبند كه تسلط مردان را بپذیرند ویا برعكس طغیان دختران علیه مردان و بدبینی آنان به ازدواج ریشه در كودكیشان دارد و بدتر از همه مردانی كه با وجود داشتن فرزند مخصوصا دختر از همسرشان طلاق گرفته و بدون آنكه با احساسات دختران آشنا باشند به زور آنها را از مادرشان جدا می كنند وبا بدگویی از مادر و حتا تهمتهای فجیع برای همیشه ذهنیت یك دختر را نسبت به خودش و زنان منفی می كنند. یك مرد پس از جدایی از زنش شرایط خاصی دارد و وجود یك دختر نوجوان با پدر در یك خانه بتنهایی صلاح نیست حتا دیدن تفریحات پدر با دوستان مردش نیز در خانه ای كه خصوصآ دختر باشد صحیح نیست. بسیاری از این دختران پس از جدایی از مادرشان به دست مادر بزرگ پدری یا عمه مجرد سپرده می شوند كه بسیاری از مواقع آنان اصلآ روابط صحیح رفتاری با این بچه ها را بلد نیستند و معمولا در تربیت آنان موفق نیستند. هر از گاهی با توهین به مادر دختر او را كه فرزند چنین مادری است شماتت می كنند .آقایان مخصوصآ اگر فرزند و مخصوصا اگر دختر دارند باید در اختلافات زناشویی به طلاق به عنوان آخرین راه حل فكر كنند نه اولین راه حل ودر صورت طلاق باید بهترین شرایط را برای فرزندان در نظر داشته باشند
۰
۰
یه دختر
Germany
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۴
به نظر من از این فیلم ها نباید جلوی دختر بازی كرد چون جنس مونث هشیاره. همینی كه پدر و مادر واقعا با هم خوب باشن دختر خودش می فهمه . نقش بازی كردن بدتره
۰
۰
سارا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۴
من كه از پدرم محبتی ندیدم اكنون نیز تمایلی به صحبت كردن با او راندارم زیرا كودكی و نوجوانی را با پدر خشن كه مرتب مادرم را ازار میداد گذراندم
در حال حاضر مشكوك به تومور مفزی هستم و احساس تنهایی و افسردگی میكنم
۰
۰
سها
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۵
با تشكر از مطالب پربارتون متاسفانه نظرم درج نشد باز هم ممنون مهم اطلاع رسانی است كه شما می كنید
۰
۰
ایلا
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۵
متشكرم این نكات ارزنده باعث استحكام بیشتر خانواده وگرمتر شدن روابط خانوادگی میشود.
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
پدرم به طور وحشنتناكی عاشق مادرم هستش، اینو من خیلی خوب یاد گرفتم از ایشون كه زندگی با كسی كه دوستش دارین منجر به زندگی شیرینی می شه كه دوست دارین زندگی با اون جاودانه باشه، نكات بسیار مثبتی بود، از اینكه وقت گذاشتم خوندم كاملا راضی ام
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
به یه دختر:
اگه خوب می خوندین پی به این می بردین كه نگفتن كه فیلم بازی كنین، گفتن سعی كنین این مشخصه های مثبت رو داشته باشین و در رفتار با دختر تون رعایت كنین كه متوجه بشه، رفتار یك مرد با یه خانوم چه گونه باید باشه كه دچار اشتباه نشه.
۰
۰
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
پدر من بخاطر شغلش همیشه دور از خانه بود و مواقع بودنش هم توجهی به ما نداشت و بین پسر و دختر تفاوت قائل میشد و الان من حدود 40 سال سن دارم و اعتماد به نفسم پایین است ولی شوهرم این خلاء را برای من پر كرد
۰
۰
مینا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
سلام. مطلب خوب بود و به دلم نشست. خودم از نزدیك این را حس كرده ام. هر چند متاهل هستم اما همچنان پدرم مرا عاشقانه دوست دارد و لحظه ای محبتش نسبت به من كم نشد . خدا همه پدران را برای دخترانشان حفظ كند و آنهایی كه فوت كرده اند را مورد آمرزش قرار دهد.واقعا پدران نعمت والایی برای دختران هستند.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر