jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۴۹۴۴۴   ۰۵ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۶:۴۳

کلاهبرداران بیش از یک میلیارد تومان به جیب زدند

دستگیری 7 کلاهبردار پیامکی در کردستان

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان از دستگیری 7 کلاهبردار پیامکی با بیش از 10 میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد.

دستگیری 7 کلاهبردار پیامکی در کردستان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ پاسدار جعفر آژنگ گفت: این کلاهبرداران با ارسال پیامک برای دارندگان تلفن های همراه و تبریک برنده شدن آنها در قرعه کشی طرح هزاران لبخند همراه اول به مبلغ یک و نیم تا دو میلیون تومان آنها را به سمت دستگاه های خود پرداز هدایت و اقدام به برداشت از کارت آنها می کردند.

وی افزود:همچنین این کلاهبرداران خود را به عنوان نماینده یک سازمان دولتی معرفی و با تماس با پزشکان استان کردستان و سراسر کشور مبنی بر معرفی تعداد 300 تا 1000 نفر از کارکنان این سازمان برای معاینات ادواری و عقد قرار داد و تفاهم نامه و جلب اعتماد پزشکان از طریق دستگاه های خودپرداز اقدام به برداشت از کارت آنها می کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان اظهار کرد: بنا بر اعتراف متهمان، از وجوه کلاهبرداری شده اقدام به خرید زمین، مسکن، خودرو به نام اقوام خود می کردند.

سرهنگ آژنگ افزود: با اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته متهمان در شهرستان های رباط کریم، شهریار و شهر ری، شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه متهمان چهار مرد و سه زن هستند، گفت: همه متهمان دستگیر شده دارای سوابق کیفری بوده که در اعترافات خود تا کنون به بیش از 10 میلیارد ریال کلاهبرداری پیامکی اعتراف کرده اند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان افزود: از متهمان، 64 عدد سیم کارت تلفن همراه و ایرانسل، 25 شماره حساب بانکی که با مدارک جعلی افتتاح و وجوه کلاهبرداری در آن واریز شده است شناسایی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها