برای آگاهی از آخرین وضعیت آب‌ و هوا، راه‌های کشور، انسداد راه‌ها، کوتاه‌ترین مسیر با تعیین مبداء و مقصد، و تعیین نقشه راه‌های کشور از طریق شماره تلفن‌های گویا، نمابر یا پیامک، فهرستی از شماره‌های گویا را گرد آورده‌ایم که در ادامه می‌توانید از این شماره‌ها مطلع شوید و با ثبت و ذخیره آنها در آینده نیز بر حسب نیاز بهره ببرید.
کد خبر: ۶۴۱۸۶۹

جام جم سرا:

وضعیت راهها: تلفن گویای 141 به منظور اطلاع از آخرین وضعیت راه‌های کشور از طریق گویا و یا شماره تلفن ‏88925252 به صورت نمابر قابل دسترسی است تا از این طریق بتوان اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کرد. همچنین سامانه 1000141 جهت ارسال پیامک‌ها به مردم برای انتخاب کوتاه‌ترین مسیر برای سفر و اطلاع از وضعیت راه‌های کشور قابل استفاده است.

فاصله مبدأ و مقصد بین شهری: هموطنان باید با ارسال کد شهر مبدا و کد شهر مقصد (بصورت کد مبدا – فاصله – کد مقصد، مثال (021 026)، از طریق پیامک به شماره 1000141 اطلاعات مربوط به فاصله مبدا تا مقصد شامل کیلومتر و شهرهای بین مسیر را مطلع شوند.

نقشهنقشه و وضعیت راهها، آب و هوا و...: همچنین با ارسال عدد 141 از طریق پیامک به شماره 1000141 متقاضیان می‌توانند از آخرین وضعیت راه‌های کشور مطلع شوند و نیز سایت www.iran141.ir با امکانات اطلاع از آخرین وضعیت ترافیکی راه‌ها، محدودیت‌های تردد، کارگاه‌های جاده‌ای، وضعیت انسدادها، رخدادهای جاده‌ای و آب و هوا، انتخاب کوتاه‌ترین مسیر با تعیین مبدا و مقصد و نمایش شهرهای بین مسیر بر روی نقشه با امکانات موجود در مسیر شامل پمپ‌بنزین، تعمیرگاه، رستوران و نقشه راه‌های کشور با نمایش سرعت و روانی ترافیک پیش‌بینی شده است.

انتقاد یا پیشنهاد درباره وضعیت جاده‌ها: علاوه بر موارد مورد ذکر شده، سامانه 2000141 با دریافت انتقادات و پیشنهادهای مردم از طریق پیامک نیز در حوزه فعالیت‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، پاسخگوی نیازهای کاربران است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها