رئیس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، به شهروندان درباره آگهیهای ارسالی از طریق پیامک برای فروش یا خرید زمین در شمال کشور هشدار داد.
کد خبر: ۶۳۸۸۱۴
هشدار به خریداران پیامکی زمین در شمال کشور

 سرهنگ فریدون رهبریان اظهار داشت: اخیرا پیامکهایی در قالب فروش زمین، ویلا و املاک در شمال کشور به صورت گسترده برای هموطنان ارسال می‌شود در این پیامک‌ها ادعا می‌شود ویلا و زمین به صورت اقساط و با قیمت اندک فروخته می‌شود. پلیس آگاهی پس از ارسال این پیامک‌ها به صورت انبوه تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرد که خوشبختانه تا کنون هیچ شکایتی در این زمینه مبنی بر کلاهبرداری در استان مازندران ثبت نشده است اما به شهروندان هشدار می‌دهیم که ممکن است این قبیل زمین‌ها همزمان به چند نفر فروخته شود.

وی ادامه داد: افرادی که قصد خرید زمین از طریق این پیامک‌ها را دارند بهتر است قبل از هرگونه نقل و انتقال وجه اسناد را از طریق مراکز رسمی استعلام کنند و از اصالت سند مطمئن شوند.

رئیس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با اعلام اینکه پرونده‌های تشکیل شده در خصوص شکایت از فالگیران نزدیک به صفر است تاکید کرد: خوشبختانه با اطلاع رسانی‌های به موقع شاهد کاهش تشکیل پرونده در خصوص فالگیری و کلاهبرداری هستیم. مردم دیگر آگاه شده‌اند و کمتر به سمت فالگیری و رمالی سوق پیدا می‌کنند.

وی با هشدار درباره کلاهبرداری در قالب اخذ وجه برای ارائه سبد کالایی نیز گفت: شهروندان باید در مقابل تماسهایی که احتمال دارد با آن‌ها گرفته شود و برای ارایه سبد کالایی دولت پول از آن‌ها بخواهند هوشیار باشند چرا که این تماس‌ها کلاهبرداری تلفنی است. |مهر|

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها